Şırnak'ta PKK'ya operasyon

Türkiye Irak sınırının sıfır noktasında saldırı hazırlığındaki Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere Şırnak'ta gece yarısı operasyon düzenlendi.

Şırnak'ta PKK'ya operasyon
Şırnak'ta PKK'ya operasyon

Şırnak' ta Türkiye Irak sınırının sıfır noktasında saldırı hazırlığındaki Bölücü  Terör Örgütü mensubu teröristlere gece yarısı operasyon düzenlendi.


48'inci Hudut Tugay Komutanlığınca düzenlenen operasyonda örgüte ait, 1 adet Doçka Uçaksavar Silahı, 2 adet sığınak, 1 adet mevzi ve çok sayıda muhtelif cins ve miktarda mühimmat ve yaşam malzemeleri bulundu. Bulunan silahlar ve yaşam malzemleri imha edildi. 

DÜN 3 BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İMHA EDİLMİŞTİ

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lı teröristlerce bombalı eylemlerde kullanılmak üzere 3 aracın hazırlandığı tespit edildi. Tespit edilen araçlar güvenlik güçleri tarafından imha edildi. 


Askeri kaynaklardan paylaşılan bilgilere göre, Şırnak ile Cizre arasındaki Cudi Dağı Kösreli mevkisinde PKK'lı teröristler tarafından bombalı eylemlerde kullanılmak üzere 3 aracın hazırlandığı bilgisi alındı. Alınan bilgi üzerine 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ekiplerince operasyon düzenledi.

2 lüks araç tespit edildi
Operasyon bölgesinde yapılan arazi taramasında PKK'lı teröristlerin 26 Ağustos'ta Cizre'deki saldırıda kullandıkları aracın bir benzeri olan damperli kamyon ile 2 lüks araç tespit edildi.

Araçlar imha edildi
Bomba imha ekipleri tarafından yapılan incelemede, kasasında kullanıma hazır 5 ton ağırlığında el yapımı patlayıcı bulunan kamyon ile 2 lüks araç patlatılarak imha edildi.


Silopi ilçesinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen teröristlerin  diğer iki aracı da saldırılarda kullanmak için hazır beklettiği değerlendirildi.


Aynı bölgede tespit edilen bir sığınakta ele geçirlen çok sayıda yaşam malzemesi ve akaryakıtın da imha edildiği açıklandı.

şırnak pkk operasyon terör ırak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage