Cumhurbaşkanı'ndan belediyelere kayyum açıklaması

Kurban Bayramı namazı için Maslak'taki Fatih Ormanı Camii'ne gelen Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 belediyeye kayyum atanmasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı'ndan belediyelere kayyum açıklaması
Cumhurbaşkanı'ndan belediyelere kayyum açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını kılmak için Maslak'taki Fatih Ormanı Camii'ne geldi. Namazı kıldıktan sonra cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, 28 belediyeye kayyum atanmasının sorulması üzerine, "Aslında buyeni bir şey değil. Bana göre geç atılmış bir adımdır. Daha önce bu adımın atılması gerekirdi. Bu benim daha önce de temennimdi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temennim odur ki, bu 28 belediye örnek bazı adımlar atmak suretiyle bugüne kadar oralardaki halka verilmemiş olan hizmet inşallah bundan sonra çok daha farklı şekilde verilmiş olur" ifadesini kullandı.


Ne olmuştu?


Dün sabah saatlerinde OHAL yayınlanan 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 28 belediyeye kayyum atandı. İçişleri Bakanlığı, 2'si il, 24'ü ilçe ve 2'si belde olmak üzere toplam 28 belediyeye kayyum atandığını duyurdu. Kayyum atanan belediyelerin 4'ü Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) ile 24'ü ise PKK ile ilişkilendirildi.


İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, 'İçişleri Bakanlığı, PKK-KCK ve FETÖ'ye yardım ve destek verdiği gerekçesiyle, haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan 28 belediye başkanının yerine kanun hükmünde kararname gereği 28 kişiyi görevlendirdi. Bu kişiler sabah 09.00 itibariyle görevlerine başladı' ifadeleri kullanıldı.

 

erdoğan recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanı kayyum 28 belediyeye kayyum bayram namazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da son 24 saatte 23 bin 996 yeni vaka
Fransa’da son 24 saatte 23 bin 996 yeni vaka
ABD’de Johnson & Johnson’ın Covid-19 aşısına onay
ABD’de Johnson & Johnson’ın Covid-19 aşısına onay