Mustafa Destici: Bütün darbeleri lanetliyoruz

Bayram namazının ardından Muhsin yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Mustafa Destici: Bütün darbeleri lanetliyoruz
Mustafa Destici: Bütün darbeleri lanetliyoruz
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki partililer, Kurban Bayramına Tacettin Dergâhı Sultan Camisi'nde kıldıkları bayram namazını sonrası Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret ederek başladı. Destici, BBP'lilerle dua ederken Yazıcıoğlu'nun kabri başında Kuran-ı Kerim okudu. Kabir ziyaretinin ardından basın mensuplarının 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümü ile ilgili sorusunu yanıtlayan Destici şöyle dedi:
"Darbe girişimine karşı en net ve ilk tepkiyi veren siyasi partilerin başında Büyük Birlik Partisi ve camiamız vardı" 

"Bütün darbeleri lanetliyoruz. Büyük Birlik Partisi ilkesel olarak darbelerin tamamına hiçbir tereddüt yaşamadan karşı çıkmış ve darbecilerin karşısında olmuş siyasi partidir. Bazıları gibi darbecilerin kimliğine göre, durumuna göre vaziyet almamıştır. Darbeleri kim yaparsa yapsın ve kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, bunun karşısında net bir tavır ile durmuştur. 1980 darbesinde çok ağır bedeller ödemiş bir siyasi hareketiz. 28 Şubatta, partimiz, şehit liderimiz Muhsin başkanımız başta olmak üzere çok net duruş sergiledik. 27 Nisan e- muhtırasına karşı net ve dik duruş sergiledik. En son 15 Temmuz gecesi yapılan kahpe ve vahşi FETO darbe girişimine karşı en net ve ilk tepkiyi veren siyasi partilerin başında Büyük Birlik Partisi ve camiamız vardı." 
Bayram tebriği

Destici, Kurban Bayramının hem Türk ve İslam coğrafyasındaki kan, gözyaşı ve zulmün sona ermesine, hem de ülkemiz içerisindeki terörün sona ermesine, birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize vesile olması dileğinde bulundu.(dha)
destici mustafa destici büyük birlik partisi muhsin yazıcıoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage