Abdullah Öcalan: Bu kör bir savaş!

Mehmet Öcalan ile görüşen Abdullah Öcalan çözüm sürecine yönelik mesaj gönderdi.

Abdullah Öcalan: Bu kör bir savaş!
Abdullah Öcalan: Bu kör bir savaş!

Mehmet Öcalan, İmralı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Ağabeyim Abdullah Öcalan, 'bizim projelerimiz vardır, o önceki süreci biz yok etmedik. 6 ayda bu sorunu çözeriz, bu kör bir savaştır. Artık bu kan, gözyaşı dursun, bunu basına açıklayabilirsin dedi."

Ne olmuştu?

Kendisinden haber alınamadığı ve sağlık sorunu yaşadığı iddia edilen ve görüştürülmesi için açlık grevi başlatılan PKK lideri Abdullah Öcalan'a Kurban Bayramı'nda ailesiyle görüşme izni verildiği açıklamıştı.

Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada bayram süresinde tutuklulara getirdiği açık görüş imkanından İmralı Cezaevi'nde bulunan Abdullah Öcalan'ın da yararlanabileceğini aktardı.

İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi cezaevi’nde tutulan bölücü terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve Avukat Mazlum Dinç, dün sabah saat 08.30’da gemlik Jandarma Komutanlığı önüne geldi.

Mehmet Öcalan, burada yaptığı açıklamada, "Şu anda hiçbir şey bilmiyorum. Bizim tek isteğimiz var. 2 seneye yakındır aile görüşü yapmamıştır Avukatlar da 5 yıldır gidemiyor. Hükümetten ve devletten tek isteğimiz budur. Bu yasal hakkımız. 5 yıldır bu hukuksuzluk devam ediyor. Bu bizim hem yasal hem demokratik hakkımız talebimiz budur. Bunun düzenli yapılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Mehmet Öcalan, daha sonra İmralı’ya gidiş öncesi kontrollerin yapılması amacıyla Gemlik Jandarma Komutanlığı’na alındı. Buradaki kontrollerin ardından Mehmet Öcalan 09.13’te Ada’ya gitmek üzere jandarmadan ayrıldı. Mehmet Öcalan, Gemport Limanı’ndan adaya gidecek. Mehmet Öcalan, en son 6 Ekim 2014 tarihinde, yine Kurban Bayramı dolayısıyla görüş için İmralı Adası’na gitmişti.

 

 

abdullah öcalan mehmet öcalan pkk terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage