Murat Karayılan: Belediyelere muhtaç değiliz

Bölücü terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticilerinden olan Murat Karayılan, 28 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili olarak, 'Biz belediyelere muhtaç değiliz, ne de onlardan para isteriz. AKP ve herkes bilmeli ki biz PKK olarak güç sahibiyiz, bizim de ekonomimiz ve siyasetimiz var' açıklamasında bulundu.

Murat Karayılan: Belediyelere muhtaç değiliz
Murat Karayılan: Belediyelere muhtaç değiliz
moyo

PKK'ya yakınlığıyla bilinen ANF'de yer alan habere göre, terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticilerinden olan Murat Karayılan belediyelere kayyum atanması kararına yönelik olarak şunları söyledi:

''Belediyelere kayyum adı altında el koymak istiyorlar. Aldığımız bilgilere göre; aylarca müfettişleriyle bu belediyeleri denetliyorlar ve hiçbir usulsüzlük tespiti yapılmamıştır. Buna rağmen diyorlar ki ‘bu belediyeler dağa para gönderiyor.’ Bu büyük bir yalandır. Hayır, biz istiyoruz ki yurtsever bir belediye başkanı varsa halka hizmet etsin. Tüm paraları halkın hizmetine koysun. Eğer bizden para istemezlerse biz onlara muhtaç değiliz. Biz belediyelere muhtaç değiliz, ne de onlardan para isteriz. AKP ve herkes bilmeli ki biz PKK olarak güç sahibiyiz, bizim de ekonomimiz ve siyasetimiz var. Biz kimseye muhtaç değiliz ki belediyenin bir kaç kuruşunu alıp kendimiz için harcayalım. Biz halka hizmet etmelerini istiyoruz. Zaten doğru düzgün belediyelere para bile vermiyorlar. Kendileri de tespit etmişler ki belediyelerden tek bir kuruş bile dışarı gitmemiş. Ona rağmen yalan söylüyorlar. Kameralar önünde ‘dağa para gönderiliyor’ diyebiliyorlar. Bu büyük bir yalandır, tek bir kuruş bile gelmemiştir. Yurtsever Kürt belediye eşbaşkanlıklarını görevden alma ve belediyelere el koymak için bu tür yalan senaryoları oluşturuyorlar” 

Murat Karayılan kimdir?

1954 Birecik doğumlu. PKK Terör Örgütüne 1979'da katıldı. Kod adı Cemal. Şu an örgütün lideri. Yüksekokul makine bölümü mezunu. Uzun süre Şanlıurfa civarlarında faaliyet gösterdikten sonra 12 Eylül'de Suriye'ye kaçtı.

Sonra silahlı güçlerin sorumluluğuna getirildi. İlk başlarda silahlı mücadelenin ön planda olmasını savunan muhafazakâr kanadın lideri olarak tanımlanan Karayılan, son süreçte silahsızlanma adına önemli açıklamalarda bulunuyor. Bu nedenle örgütün derinlerinin sürekli tehdit ve eleştirilerine maruz kalıyor. Lakin militanlar tarafından sevilen bir isim olduğu için Karayılan'a yönelik aleni bir saldırı yapmak şimdilik zor görünüyor.

Karayılan şartların olgunlaşması hâlinde PKK'nın dağdan inebileceği görüşünü savunuyor ve silahlı mücadelenin aslında bittiğini biliyor. Avrupa görmüş ‘kravatlı' terörist olarak da isimlendirilen Karayılan, gelişen süreçte lider konumunda ancak derin yapının baskıları karşısında çaresiz.

Bu nedenle, suikast ihtimaline karşı sürekli yer değiştiriyor.

murat karayılan pkk belediyelere kayyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı