Çanakkale Belediye Başkanı: 'Çanakkale halkı ile Sur halkı kardeştir'

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Diyarbakır'ın Sur Belediyesi ile imzalanan 'Kardeşlik Protokolü'ne yönelik açıklama yaptı. Başkan Gökhan, “Biz kayyumlarla kardeş falan olmayız. Çanakkale halkı Sur halkı ile kardeştir. Bu kardeşlik kurulmuştur ve ilelebet devam edecektir. Biz demokrasilerde kayyumların halkı temsil etmediğine inanırız. Kayyumlar demokrasilerde halkı temsil edemez. Halkı seçilmiş olan insanlar temsil eder” açıklamasında bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı: 'Çanakkale halkı ile Sur halkı kardeştir'
Çanakkale Belediye Başkanı: 'Çanakkale halkı ile Sur halkı kardeştir' Kubilay Kos

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Diyarbakır'ın Sur Belediyesi ile imzalanan 'Kardeşlik Protokolü'ne yönelik açıklama yaptı. Başkan Gökhan, “Biz kayyumlarla kardeş falan olmayız. Çanakkale halkı Sur halkı ile kardeştir. Bu kardeşlik kurulmuştur ve ilelebet devam edecektir. Biz demokrasilerde kayyumların halkı temsil etmediğine inanırız. Kayyumlar demokrasilerde halkı temsil edemez. Halkı seçilmiş olan insanlar temsil eder”  açıklamasında bulundu.

Çanakkale Olay Gazetesi'nden Seçkin Sağlam'ın haberine göre, OHAL ile birlikte çıkarınlan KHK'larla belediyelere atanan kayyum sonrası, Çanakkale Belediyesi ile Diyarbakır Sur Belediyesi arasında imzalanan 'Kardeşlik Protokolü' gündemek gelmiş ve eleştirilere maruz kalmıştı.

Başkan Ülgür Gökhan çıkan eleştirilere şöyle cevap verdi:

“Biz kayyumlarla kardeş falan olmayız. Çanakkale halkı Sur halkı ile kardeştir. Bu kardeşlik kurulmuştur ve ilelebet devam edecektir. Biz demokrasilerde kayyumların halkı temsil etmediğine inanırız. Kayyumlar  demokrasilerde halkı temsil edemez. Halkı seçilmiş olan insanlar temsil eder. Eğer böyle bir sıkıntıları varsa, seçim yapar, kim seçilirse halkı o temsil eder. Ama bizim kardeşliğimiz, anlaşmamız, Çanakkale halkı ile Sur halkının kardeşliğidir. Dolayısıyla kayyum falan bizim muhatabımız değildir, kendileri muhatap alsınlar. Onlara da o yakışır. Bu durumun sık sık gündeme, spekülatif iddialar ile getirilmesi son derece yakışıksızdır. Bilgisizce yapılan yorum ve değerlendirmeler siyasi ortamı geliştirmez. ‘Her yıl yapılan bienal’ diye bir beyanat da var. Bienalin bile ne zaman yapıldığını bilmeyen bir kişi eleştiri getiriyor. Demokrasiden haberi olmayan insanlar demokrasi havarisi kesiliyor. Bir halkı kayyumun temsil etmeyeceğini, bilmeyen, anlamayan insanlar Çanakkale halkı ile Sur halkının kardeşliğine laf ediyor. Kendi işlerine bakacaklar. Biz kardeşliğimizi sürdüreceğiz, onlara rağmen…”

Ülgür Gökhan kimdir?

Çanakkale Belediye Başkanlığı görevini yürüten CHP'li Türk siyasetçidir.

Ülgür Gökhan 1 Nisan 1950 tarihinde Çanakkale'de doğmuştur.

Galatasaray Lisesi ve 1976 yılı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. 2002 yılından beri Çanakkale belediye başkanıdır.

ülgür gökhan kardeşlik protokolü çanakkale diyarbakır sur kayyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage