Taçsız Kral unutulmadı

Galatasaray,Milli futbolcusu Taçsız Kral lakaplı Metin Oktay'ı ölümünün 25.yılında mezarı başında andı

Taçsız Kral unutulmadı
Taçsız Kral unutulmadı

Taçsız Kral Metin Oktay, ölümünün 25. yılında mezarı başında anıldı.Kozlu Mezarlığı’ndaki anmaya Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, Yönetim Kurulu üyesi İsmail Sarıkaya ve Sportif A.Ş Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu katıldı.

Tüm branşlardan altyapı sporcularının da katıldığı törende teknik direktör Jan Olde Riekerink  ve A Takım idari menajer yardımcısı Mert Çetin de bulundu.Metin Oktay’ın yeğeni Mualla Erşan ile üvey oğlu Rıfat Halil Pala da anmaya katıldı.

Anma sonrası konuşan İkinci Başkan Cengiz Özyalçın, “Galatasaray Spor Kulübü’ne, yönetim kuruluna, sporcu kardeşlerimize bizi takip eden medya mensuplarına ve Metin Oktay hayranlarına teşekkürler. Takım arkadaşlığımın yanı sıra ölümünün 25. yılında konuşmak zor. O bana göre çok büyük bir insandı. Maçlardaki ağırbaşlılığının yanı sıra Galatasaray’ı hiç üzmedi. Tüm sporseverlerin, rakip takım taraftarlarının dahi gönlünde taht kurmuştu. Kendisi sürekli andığım bir insan. 25 yıl gibi uzun süre bile geçmesine rağmen bu boyutlarda anma büyük mutluluk. İnönü Stadı… Zemini toprak top ise meşin… Yürümenin mümkün olmadığı ortamda ağları delen efsanedir kendisi. Karıncaezmez Şevki, Taş Kışla’nın üstüne çıkıp taraftarı hareketlendirdiğinde Galatasaray seyircisi herkesi yenecek duruma gelmişti. Metin Oktay da onun gibi Galatasaray’ın kabından taşmasında, 25 milyon taraftara ulaşmasında Türkiye’nin en büyük kulübü olmasında pay sahibidir” diye konuştu.

Rıfat Halil Pala, “Futbolu bırakalı 47, ölümünün üstünden 25 sene geçti. Sevgi her geçen gün gitgide büyüyor” ifadelerini kullandı. Mualla Erşan ise, “Şahsım ve ailem adına kulübe ve taraftarlara teşekkür ediyorum. Sevgi, saygı görmesi onur verici” dedi.

 

metin oktay taçsız kral galatasaray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage