Bakan Avcı'dan 'turizmde rekor' açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, bu sene satılan paket tur sayısının geçen seneye oranla 2 kat arttığını ve bunun da turizmde rekor olduğunu açıkladı.

Bakan Avcı'dan 'turizmde rekor' açıklaması
Bakan Avcı'dan 'turizmde rekor' açıklaması Kubilay Kos

Eskişehir AK Parti İl teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, önemli açıklamalarda bulundu.

Avcı, bayram boyunca 20 milyona yakın vatandaşın tatil veya bayram ziyareti için kara, hava ve tren yolunu kullandığını söyledi.

Bakan Avcı, bayramlaşma programında bir konuşma gerçekleştirdi. Avcı, şunları söyledi:

"Daha da iyi olacağız. Bütün göstergeler daha iyiye işaret ediyor. Yeter ki biz, işte bugün burada en güzel örneklerinden birini gördüğünüz üzere birliğimizi, beraberliğimiz, kardeşliğimizi muhafaza edelim. Tabii bugün bayramın ikinci günü. Şu anda milyonlarca vatandaşımız bayram için memleketlerinde veya tatil yerlerinde. Çok küçük bir rakam vereyim size. Rakamın kendisi büyük de küçük bir örnek vereyim. Bu bayram 20 milyon Türk vatandaşı bayram için ziyaretlere gidiyor. Olağanüstü hal uygulanan bir ülkede, insanlar bayramlarını ailelerinin yanında geçirmek için, yakınlarının yanında geçirmek için veya tatil yerlerinde dinlenerek geçirmek için yollara düşmüş vaziyetteler. 11 milyon vatanda karayoluyla, 2.5 milyon vatandaşımız havayoluyla yani sayın Başbakanımızın söylediği gibi havayolunu halkın yolu haline getirdik. Bu bayram 2.5 milyon vatandaşımız da havayoluyla bayram ziyaretlerine gittiler. 1.5 milyon'da demiryoluyla seyahat ediyor. Türkiye böyle dinamik bir ülke. Pek çok Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla vatandaşımız karadan, havadan, demiryollarıyla memleketlerine, bayram ziyaretlerine tatillerine gittiler. Yatırımlar aynı şekilde. Bütün göstergeler eğitimde, sağlıkta her alanda yatırım yüzdelerimiz geçmiş yıllara göre daha da artıyor ve artacak İnşallah." 

'Geçmiş yıllara ait bir takım rekorlar egale edildi'

"Bayram sonunda okullarımız açılacak. 18 milyon çocuğumuz okullarına kavuşacaklar. 1 milyon 300 bin yavrumuz yeni okula kavuşacaklar. Türkiye pek çok AB ülkesi nüfusundan daha fazla öğrencisini en ideal şartlarda okutmak için seferber olmuş durumda. Turizmde aynı şekilde geçen yıl paket turizmi bayram mevsiminde geçen yıl satılan paket tur sayısı 350 bindi. Bu yıl tam iki katına çıktı. Yerli turist paket alan turist sayımız 700 bin Bunun üzerine Avrupa'dan gelen 250 bindeydi 1 milyona yaklaştı. Bu paket turizm satışlarında bir rekor anlamına geliyor. Bütün bunlar ne zaman meydana geliyor. Daha 15 Temmuz'dan 2 ay önce dünyada pek az örneği görülen vahşette bir kalkışma, darbe girişimi yaşanmış bir ülkede yaşanıyor. Türkiye 15 Temmuz'un o karanlık gecesinin bütün olumsuz etkilerini bu kadar kısa sürede bertaraf etmekle kalmadı, geçmiş yıllara ait bir takım rekorları da ekonomide olsun diğer alanlarda olsun egale etti. İnşallah daha güzel olacak. Yeter ki bu coşkumuzu bu inancımızı yitirmeyelim."

'AK Parti, dünyanın en büyük, en örgütlü ve en disipli siyasi partisi'

"Buradaki toplantı pek çok başka toplantıya örnek olacak durumda. Niye öyle. Biz bunun bir örneğini 15 Temmuz gecesinde gördük. AK Parti dünyanın en büyük, en örgütlü, en disiplinli siyasi partisidir. Biz bunu bugüne kadar sandık başlarında görüyorduk. Genel başkanımıza kadar ne kadar disiplinli ne kadar uyumlu bir parti olduğumuzu her seçimde biz seçim öncesi çalışmalarla da, seçim günlerinde de sandık başlarında gösteriyorduk. Ama bunu Ama bunu 15 Temmuz gecesi sokakta da gösterdik. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık sokakta da kimseye teslim etmeyiz."

nabi avcı turizm kültür ve turizm bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage