AKP'li vekilden parti teşkilatına eleştiri: Sanal alemde delikanlılık yapmayın

AKP Manisa Milletvekili Murat Baybatur, parti teşkilatının sosyal medyadaki tavrını eleştirdi. Baybatur, “Teşkilat kendi içinde ‘Bu FETÖ’cü, bu FETÖ’cü’ diye Facebook’ta, Twitter’da ve sanal alemde delikanlılık yapmasın. Adam olan gelir, eğer elinde bilgi, belge varsa savcılar burada” dedi.

AKP'li vekilden parti teşkilatına eleştiri: Sanal alemde delikanlılık yapmayın
AKP'li vekilden parti teşkilatına eleştiri: Sanal alemde delikanlılık yapmayın
moyo

AKP Manisa Milletvekili Murat Baybatur, parti teşkilatının sosyal medyadaki tavrını eleştirdi. Baybatur, “Teşkilat kendi içinde ‘Bu FETÖ’cü, bu FETÖ’cü’ diye Facebook’ta, Twitter’da ve sanal alemde delikanlılık yapmasın. Adam olan gelir, eğer elinde bilgi, belge varsa savcılar burada” dedi.

"Gıybeti ve dedikoduyu bırakın" 

Baybatur, partisinin Manisa il teşkilatı tarafından Şehzadeler Bedesten Salonu’nda düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşma yaptı. Baybatur yaptığı konuşmada partililere ‘gıybeti ve dedikoduyu bırakma’ tavsiyesi yaptı.

"Partiye zarar veriyor"

“Eğer 15 Temmuz darbe girişimi olsaydı, siyaseten çok dedikodusunu ve gıybetini yaptığınız arkadaşınızla beraber ya cezaevinde, ya da toprağın altında yatacaktınız” diye konuşan Baybatur, ilçe başkanı, belediye başkanı ya da milletvekillerine teşkilat içinde ‘FETÖ’cü denmesinin, en çok partiye zarar verdiğini belirtti. 


İşgüzarlık yaparak teşkilat içinde kimsenin fişlenmemesi gerektiğini anlatan Baybatur, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bu teşkilat kendi içinde ‘Bu FETÖ’cü, bu FETÖ’cü’ diye Facebook’ta, Twitter’da ve sanal alemde delikanlılık yapmasın. Adam olan gelir, eğer elinde bilgi, belge varsa savcılar burada. Gidersin savcılığa şikayet edersin bu ‘FETÖ’cüdür. Bu filanca örgüttendir. Elimde belgeler var. Al kardeşim bununla alakalı işlem yaptır dersin. Ona da yüreğin yetmiyorsa sosyal medya da delikanlılık yapmayacaksın.”

Murat Baybatur kimdir?

 

1978 Almanya da dünyaya geldi. İlkokulu Manisa Fatih İlköğretim Okulu’nda okudu. Ortaokul ve liseyi Manisa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Siyasi hayatına Refah Partisi’nde başlayan Baybatur, Refah Partisinin kapatılmasının ardından kurulan Fazilet Partisi Gençlik Kolları’nda ve Milli Gençlik Vakfında çeşitli kademelerde görev aldı.

2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Manisa kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.  Daha sonra bu görevinden istifa ederek, AK Parti Manisa kurucu İl Gençlik Kolları Başkanı olarak görevlendirildi.  Yaklaşık 3 yıl devam eden bu görevinde gençlik siyasetinde önemli çalışmalar yaptı.

Daha sonra İl Yönetiminde sırasıyla Tanıtım ve medya Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı, Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Askerlik görevini tamamlamasının ardından 20 Şubat 2011 tarihinde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Manisa İl Başkanı olarak atandı.

20 Mayıs 2012 tarihinde yapılan AK Parti 4. Olağan Kongre’de Manisa’da ilk defa tek liste ile gidilen seçimlerde gerek Manisa’da gerekse bütün ilçelerde konsensüsü sağlayan Baybatur İl Başkanı olarak göreve geldi ve 31 Ocak 2015 tarihinde il başkanlığı görevini Zülfikar GÜRCAN' a devrederek AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

7 Nisan 2015 tarihinde AK Parti Manisa 4. Sıra Milletvekili adaylığı açıklandı.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde,  Ak Parti Manisa Milletvekili seçilmiştir.

Manisa’da ticaretle uğraşan ve iyi derecede Almanca bilen Baybatur, evli ve 1 kız, 1 erkek çocuk babasıdır.

murat baybatur akp twitter milletvekili fetö
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı