TSK: Çukurca'da 195 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı. TSK'dan yapılan açıklamada 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirildi.

TSK: Çukurca'da  195 terörist etkisiz hale getirildi
TSK: Çukurca'da  195 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı. TSK'dan yapılan açıklamada 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirildi.  Bölgede etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist sayısının 195 olduğu öğrenildi.

195 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari Çukurca kırsalında yürütülen Şehit Sağ.Üçvş. Mekan Şahin operasyonunda Uzundere Dağbaşı Tepe güney batısındaki Çilekli Tepe’de mağara içinde terörist görüntüsü alınması üzerine yapılan tank ve zırhlı muharebe atışları sonucu ilk verilere göre 7 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Bu bölgede etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist sayısının 195 olduğu öğrenildi.

Operasyonlar devam ediyor

Hakkari'nin Dağlıca kırsalına, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen hava harekatında geçtiğimiz hafta içerisinde 3 dinamik hedef imha edildi, 7 PKK'lı etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.

TSK tarafından yapılan o açıklamalar

Şemdinli ilçesi kırsalına Türk Silahlı Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla düzenlenen hava harekatında, 3 dinamik hedefin ateş altına alınarak imha edildiği, en az 3 PKK'lının öldürüldüğü bildirildi. Çukurca'da yapılan bir baskında ise silah ve kaçakçılık malzemeleri ele geçirildi, 1 kişi yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Şemdinli kırsalına 00.01-00.33 saatlerinde Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla harekat düzenlendi.

Harekat kapsamında, bölgede tespit edilen 3 dinamik hedef ateş altına alınarak imha edilirken, ilk belirlemelere göre en az 3 PKK'lı öldürüldü. Savaş uçaklarının daha sonra emniyetle üslerine döndüğü ve zayiat tespitinin devam ettiği açıklandı.

Çukurca ilçesinde düzenlenen operasyonda da çok sayıda silah ve kaçakçılık malzemesi ele geçirildi, bir kişi yakalandı. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, operasyon Ormanlı bölgesindeki Kemer Dağı'ndan inen dere yatağına, gece yarısı baskın tarzında düzenlendi.

tsk hakkari çukurca pkk terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage