ÖSO:Taarruz için hazırız

Suriye'de islami terör örgütü DAEŞ'le mücadele eden Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) olası operasyonlar için hazır bulunduklarını söyledi.

ÖSO:Taarruz için hazırız
ÖSO:Taarruz için hazırız

Suriye'de kontrolüne geçirdiği yerleşim yerlerini bir bir kaybeden islami terör örgütü DAEŞ, köylerin çevresine döşediği çok sayıda mayınla muhaliflerin kuşatmasını önlemeye çalışıyor. Azez'e bağlı Havarkilis köyündeki muhalifler, yalnızca 3 kilometre  mesafede bulunan ve halen DAEŞ'in kontrolündeki Barağiti köyünün alınmasının an  meselesi olduğunu belirtti.
 
Özgür Suriye Ordusuna (ÖSO) bağlı muhalif grup komutanı Abu Omar,  Türkiye'nin topçu atışları karşısında ciddi manada güç kaybeden terör örgütünün  elindeki tek gücünün canlı bomba, bomba yüklü araç ve mayınlar olduğunu söyledi.

"Elindeki köylerin etrafına çok sayıda mayın döşüyor"
 
 "Elinde güç kalmadı. Geceleri bulunduğumuz köylere sızmaya  çalışıyorlar. Kısa sürede fark edilip etkisiz hale getiriliyorlar. Canlı bomba  kullanan terör örgütü, özellikle de mayınlar konusunda geliştirdiği kozunu  kullanıyor. Elindeki köylerin etrafına çok sayıda mayın döşüyor." diyen Omar,  bunun da ilerleyişleri önündeki en büyük engel olduğunu anlattı. Omar, silahlı güçleriyle olası operasyon için hazır olduklarını ve her  an taarruza geçebileceklerini kaydetti. (VATAN)

ÖSO DAEŞ İŞİD SURİYE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage