Reklam
Reklam

Mera alanı ağaçlandırmak suçundan soruşturma açıldı

Diyarbakır'da Kaynakpınar ilçe belediyesinin başkanvekili ve başkan yardımcısı haklkında İçişleri Bakanlığı tarafından mera alanı ağaçlandırmak suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Mera alanı ağaçlandırmak suçundan soruşturma açıldı
Mera alanı ağaçlandırmak suçundan soruşturma açıldı
Bu içerik 493 kez okundu.
Reklam

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır’ın Demokratik Bölgeler Partili (DBP) Kayapınar ilçe belediyesinin başkanvekili ve başkan yardımcısı hakkında mera alanını ağaçlandırdıkları için soruşturma izni verdi. Cumhuriyet’ten Kemal Göktaş’ın haberine göre, Kayapınar Belediye Başkanvekili Mehmet Dağ ile Başkan Yardımcısı Aydın Bolkan, mera alanı olarak kayıtlı araziye ağaç dikti.

"Kanun hükümlerilne aykırı"

Bunun üzerine kararı ‘mercek altına alan’ Bakanlık müfettişleri, 21 Nisan 2016 tarihli ön inceleme raporunda şu ifadelere yer verdi: “Tahsis değişikliği veya imar planı yapılması ve uygulanması suretiyle mera amacı dışında park, bahçe ya da ağaçlandırma alanı olarak kullanılmasını mümkün kılacak herhangi bir yasa veya izin bulunmadığı, dolayısıyla söz konusu alanda ağaçlandırma yapılmasının kanun hükümlerine aykırılık teşkil ettiği (…)” 

FETÖ soruşturmasından açığa alınmışlar 

İçişleri Bakanlığı ise bu rapordan yola çıkarak Dağ ve Bolkan hakkında soruşturma izni verdi: “Bolkan ve Dağ’ın söz konusu parselde ağaçlandırma yapmak suretiyle tecavüz ve müdahalede bulunulmasından sorumlu oldukları anlaşılmıştır.” Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile belediye yetkililerinin sorumluluklarına ilişkin belge olmadığından soruşturma izni verilmemesine de karar verildi.

Bu arada, soruşturma aşamasında rapor hazırlayan iki müfettişin ‘FETÖ’ soruşturmasında açığa alındığı öğrenildi. İzni, istifa eden eski İçişleri Bakanı Efkan Ala vermişti. (diken)

inek diyarbakır kaynakpınar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı