Gece okunan sela ile ilgili açıklama geldi!

İzmir'in Çiğli İlçesi'ndeki bazı camilerde gece saatlerinde sela okunduğu yönündeki iddialar üzerine İzmir İl Müftüsü Ramazan Muslu'dan açıklama geldi

Gece okunan sela ile ilgili açıklama geldi!
Gece okunan sela ile ilgili açıklama geldi!
İzmir'in Çiğli İlçesi'ndeki bazı camilerde gece saatlerinde sela okunduğu yönündeki iddialar üzerine İzmir İl Müftülüğü soruşturma başlattı. İl Müftüsü Ramazan Muslu, "Arkadaşlarımız konuyu araştırıyor. Bir veya iki caminin adı geçiyor ancak henüz netlik yok. Merkezi sistemden kaynaklanmadığını söyleyebilirim" diye konuştu.
"Merkezi sistemden kaynaklanmadığını söyleyebilirim"
Gece saatlerinde İstasyonaltı Mahallesi'nde bazı camilerde sela okunması vatandaşlar arasında tedirginliğe neden oldu. Darbe girişiminin ardından camilerde sela okunması nedeniyle polise çok sayıda ihbar geldi. Bölgede araştırma yapan polis herhangi bir olumsuzluğa rastlamadı. Konuyla ilgili İzmir İl Müftülüğü yetkilileri hangi camilerden sela okunduğunun belirlenmesi için çalışma başlattı. İl Müftüsü Ramazan Muslu, "Arkadaşlarımız konuyu araştırıyor. Bir veya iki caminin adı geçiyor ancak henüz netlik yok. Merkezi sistemden kaynaklanmadığını söyleyebilirim. Konuyla ilgili net bir şey söylemek için henüz erken, çalışmalarımızı tamamladıktan sonra kesinlik kazanacak. Camilerimizin sistemine girilmiş de olabilir" dedi. Bu arada Çiğli'de yaşayan bazı kişiler, selayı duymadıklarını belirtti.
 
Ne olmuştu?
 
İzmir'in Çiğli ilçesinde gece saatlerinde İstasyonaltı Mahallesi’nde perşembe akşamı olmamasına rağmen gece yarısından sonra bazı camilerde sela okunması tedirginliğe neden oldu. Darbe girişimi ardından camilerde sela okunduğunu göz önüne alan çok sayıda kişi polisi aradı. Bölgede araştırma yapan polis herhangi bir olumsuzluğa rastlamadı. İzmir İl Müftülüğü yetkilileri merkezi ezan sisteminin frekansına sızma olabileceğini ve selanın kim tarafından merkezi ezan sisteminde nasıl okunduğunun araştırılacağını bildirilmişti. Selanın hangi camide ve kimler tarafından okunduğunun belirlenmesi amacıyla çalışma başlatıldı.
sela izmir gece okunan sela izmir il müftüsü açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage