Komünist Başkan'dan ihraç edilen öğretmenler için tepki!

Tunceli'nin Ovacık ilçesinin Komünist Partili Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, 11 bin 285 öğretmenin açığa alınması sonucu Ovacık ilçesinin tek ilkokulu olan Gözeler İlkokulu’nda öğretmen kalmamasına tepki gösterdi.

Komünist Başkan'dan ihraç edilen öğretmenler için tepki!
Komünist Başkan'dan ihraç edilen öğretmenler için tepki!

Komünist Partili Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu 11 bin 285 öğretmenin açığa alınması sonucunda Dersim'in Ovacık ilçesinin tek ilkokulu olan Gözeler İlkokulu’nda öğretmen kalmamasına tepki gösterdi. 25 öğretmenin tamamı ve 9 memur görevden uzaklaştırılmasına ilişkin Komünist Partili Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, “TEOG başarıları birilerini rahatsız etti ki böyle oldu” diye konuştu.

 9 bin 843’ü Eğitim Sen üyesi 11 bin 285 öğretmenin açığa alındı

Başbakan Binali Yıldırım’ın bölgede 14 bin öğretmenin “terörle ilişkili oldukları” iddiasıyla tedbiren açığa alınacağını açıklamasının ardından geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığı’nın 9 bin 843’ü Eğitim Sen üyesi 11 bin 285 öğretmenin açığa alınması eğitim sistemini vurdu. Dersim Ovacık’ın tek ilkokullu olan Gözeler İlkokulu’nda görevli 25 öğretmenin tamamı ve 9 memur açığa alındı. Okulda öğretmen, idareci ve memur kalmadı.

Türkiye’nin Komünist Partili tek belediye başkanı olan Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, yaşananları Cumhuriyet'e değerlendirdi. Kent genelinde en çok öğretmenin Ovacık ilçesinde görevden alındığına dikkat çeken Maçoğlu, “TEOG başarıları birilerini rahatsız etti ki böyle oldu” değerlendirmesinde bulundu.

“Gözeler İlkokulu’ndaki öğretmenlerin tamamı diğer okullardaki öğretmenlerin yüzde ellisi görevden alındı"

Maçoğlu, “Gözeler İlkokulu’ndaki öğretmenlerin tamamı diğer okullardaki öğretmenlerin yüzde ellisi görevden alındı. Biz bununla ilgili görüşmeler yapmaya çalışıyoruz ancak muhatap bulamıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Okullar açılacak aileler kaygılı. Bu süreç çocuklar için önemli. Dersim’in bütün ilçelerinde durum aynı. Ancak nüfus oranına göre en çok öğretmen burada açığa alındı. TEOG başarıları birilerini rahatsız etti ki böyle oldu. 3 senedir aynı öğretmen kadrosu bu başarılara imza attı. Yaşanan bu durumdan kaygılıyız” dedi.

ovacık tunceli komünist başkan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage