Som altın'dan tuvalet!

New York'taki Guggenheim Müzesi'nde som altından klozet sergileniyor. İtalyan heykeltraş Maurizio Cattelan tarafından yapılan Amerika adlı 18 karat altınla yapılan klozete ilgi büyük.

Som altın'dan tuvalet!
Som altın'dan tuvalet!

New York'taki Guggenheim Müzesi'nde som altından klozet sergileniyor. İtalyan heykeltraş Maurizio Cattelan tarafından yapılan Amerika adlı 18 karat altınla yapılan klozete ilgi büyük. New York'taki Guggenheim Müzesi, ziyaretçileri som altından klozetini denemeye çağırıyor. İtalyan heykeltraş Maurizio Cattelan tarafından 18 karat altınla yapılan klozetin bir de adı var: Amerika.

 Müzeyi ziyaret ücretini ödeyenler ise klozeti bedavaya kullanabiliyor

Müze 'Ziyaretçiler eserle etkileşime geçebilir' diyor ve tuvalete yerleştirilen klozetin 1 peni (3.93 kuruş) karşılığında herkes tarafından ziyaret edilebileceğini ifade ediyor. Müzeyi ziyaret ücretini ödeyenler ise klozeti bedavaya kullanabiliyor. Klozet, müzede hem kadınların hem de erkeklerin kullanabildiği tek kişilik bir tuvalete konuldu.

"İnsanlığın ortak paydasını hatırlatan bir eser"

Guggenheim Müzesi, altın klozetin ne ifade ettiğini "Dünya nüfusunun sadece ayrıcalıklı yüzde 1'i için erişilebilir olan bir şey halkın kullanımına sunuluyor. İnsanlığın ortak paydasını hatırlatan bir eser" diyerek izah ediyor. Heykeltraş Cattelan ise küresel gelir dağılımındaki adaletsizliğin kendisine ilham verdiğini söylüyor.(bbc türkçe)

som altın tuvalet new york guggenheim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage