FBI'dan bilgisayar kullanıcılarına önemli uyarı

ABD'nin Federal Soruşturma Bürosu'ndan (FBI) kameraya sahip bilgisayar kullanıcıları kritik uyarı geldi. FBI güvenlik uzmanlarının yaptığı açıklamada üzerinde kamera bulunan bir bilgisayar sayesinde hackerların olası bir saldırısı durumunda ortamdan görüntü alabileceği konusunda hatırlatmada bulunuldu.

FBI'dan bilgisayar kullanıcılarına önemli uyarı
FBI'dan bilgisayar kullanıcılarına önemli uyarı

ABD'nin Federal Soruşturma Bürosu'ndan (FBI) kameraya sahip bilgisayar kullanıcıları kritik uyarı geldi. FBI güvenlik uzmanlarının yaptığı açıklamada  üzerinde kamera bulunan bir bilgisayar sayesinde hackerların olası bir saldırısı durumunda ortamdan görüntü alabileceği konusunda hatırlatmada bulunuldu. FBI 'ın yaptığı bu uyarı geçtiğimiz aylarda Facebook CEO'su Zuckerberg'in bilgisayarlarının kamerasını bantladığı görüntüyü akıllara getirdi.

FBI uyardı

FBI'ın tecrübeli direktörlerinden James Comey, insanları bekleyen kamera tehlikesi hakkında konuştu. Comey insanların alacağı küçük önlemler ile bu sorunun üzerinden gelebileceğini ifade etti.
Laptoplardaki kameraların faydalı olduğu kadar hackerların bize zarar vermek için kullanacağı çok önemli bir silah olduğunu vurgulayan Comey, kameralar vasıtası ile kişileri izleme ve görüntüleri kaydederek şantaj yapılabileceğini ve ABD'de bu yönde şikayetler içeren olaylar yaşandığını söyledi.

Kamu binalarında önlemler alındı
ABD'deki tüm kritik kamu binalarında bulunan kameraların kullanılladığı zamanlarda bir şekilde kapatıldığının da altını çizen Comey, aynı önlemi tüm bilgisayar kullanıcılarının alması gerektiğini hatırlattı. 

Bilgisayarlardaki kameralar hacklenebilir
Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan ünlü güvenlik sistemleri şirketi, bilgisayarlardaki kameraların hacklenerek izinsiz görüntü kaydı ve izleme yapılmasına engel olacak küçük plastik araçlar üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

 

bilgisayar hack fbı amerika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da son 24 saatte 23 bin 996 yeni vaka
Fransa’da son 24 saatte 23 bin 996 yeni vaka
ABD’de Johnson & Johnson’ın Covid-19 aşısına onay
ABD’de Johnson & Johnson’ın Covid-19 aşısına onay