Reklam
Reklam

Almanya Başbakanı: Kritik bir durumdayız

Almanya Başbakanı Angela Merkel Bratislava’da gerçekleştirilecek AB liderler zirvesi öncesinde konuştu. Merkel İngiltere'nin birlikten ayrılması konusunda "Kritik bir durumdayız" ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakanı: Kritik bir durumdayız
Almanya Başbakanı: Kritik bir durumdayız
Bu içerik 458 kez okundu.
Reklam
İngiltere’nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasının ardından Slovakya’nın Başkenti Bratislava’da gerçekleştirilecek AB liderler zirvesi öncesinde konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, birliğin kritik bir durumda olduğunu söyledi.
 Mart 2017’ye kadar bu alanlarda ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum
Bratislava’da yapılacak zirveden hemen çözüm çıkmasının beklenmemesi gerektiğini kaydeden Merkel, “Bugün burada Bratislava ajandasını tartışacağız. Umarım anlaşma sağlarız. Bir zirvede Avrupa’nın sorunlarına çözüm bulunması beklenmemeli. Biz kritik bir durumda bulunuyoruz. Amaç, eylemlerle iç ve dış güvenlik, terörle mücadele, savunma, ekonomik büyüme ve işsizlik konularında daha iyi olabileceğimizi göstermek. Dijital ajanda ve dijital pazarın Avrupa’daki gençlere bir şans oluşturduğunu düşünüyorum. Tabi ki AB’nin dış sınırlarının korunması ve göç nedenlerinin ortadan kaldırılması konuları da önümüzdeki aylarda bizleri meşgul edecek. Mart 2017’ye kadar bu alanlarda ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum. Bratislava zirvesinin, birlikte hareket etme ve Avrupa’da mevcut olan sorunları beraber çözme konusunda ortak irade göstermesini umuyorum” ifadelerini kullandı.(dha)
angela merkel almanya başbakanı ingiltere avrupa birliği
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı