Reklam
Reklam

Almanya'da mülteciler için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor!

Almanya'nın doğusunda mültecilerle aşırı sağcılar arasında yaşanan şiddetli olayların ardından mülteciler için sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başladı. Alınan karar doğrultusunda mültecilerin akşam 19:00'dan sonra sokağa çıkmaları yasaklandı.

Almanya'da mülteciler için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor!
Almanya'da mülteciler için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor!
Bu içerik 510 kez okundu.
Reklam

Almanya'nın doğusundaki Aşağı Saksonya eyaletinde bulunan Bautzen kentinde mültecilerle aşırı sağcılar arasında yükselen tansiyon, şiddet olayları yaşanmasına neden oldu. Yetkililer kentte günlerdir mültecilerle kent sakinleri arasında gerginlik yaşandığını ve gerginliğin çarşamba akşamı şiddete dönüştüğünü kaydetti. Polis, kent merkezinde çarşamba akşamı 80 kadar aşırı sağcı ile 20 kadar mültecinin karşı karşıya geldiğini ve küçük yaştaki mültecilerin aşırı sağcı gruba taş ve şişe attığını söyledi.

100 polis görevlendirildi

Bundan tahrik olduğu belirtilen aşırı sağcı grupla mülteciler arasında daha sonra arbede çıktığı bilgisini veren polis, olayları bastırmak için 100 polisin görevlendirildiğini de anlattı. Polis, grubu ayırmak için biber gazı ve cop kullandı.

Genç mültecilere alkol satışı yasak

Olayların ardından polis kentteki güvenlik önlemlerini artırırken yurtlarda kalan mültecilere de akşam 19:00'dan sonra sokağa çıkma yasağı getirildi. Ayrıca kentteki genç mültecilere de Alkol satışı yasaklandı. Olayların çıkmasına neden olduğu belirtilen dört gencin de yurttaki diğer mültecileri kışkırtmaması için başka bir yere gönderildikleri bildirildi. Polis yetkilileri kent merkezindeki yoğun güvenlik önlemlerinin birkaç gün daha süreceğini açıkladı.

Daha öncede yaşandı

Bautzen'da daha önce de mültecilerle aşırı sağcılar arasında gerginlik yaşanmıştı. Kentteki bir mülteci yurdu kundaklanmış ve yangın büyümeden söndürülmüştü. Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck da geçen yıl Bautzen'ı ziyaretinde aşırı sağcı bir grup tarafından protesto edilmişti.(Deutsche Welle Türkçe)

almanya müşteci sokağa çıkma yasağı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı