ÖSO ABD askerlerini kovdu!

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Türkiye’nin ÖSO ile yapacağı El Bab operasyonu için Çobanbey kasabasına gelen 29 ABD askerini protesto edip kovdu.

ÖSO ABD askerlerini kovdu!
ÖSO ABD askerlerini kovdu!

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Türkiye’nin ÖSO ile yapacağı El Bab operasyonu için Çobanbey kasabasına gelen 29 ABD askerini protesto edip kovuldu. Protestoda gerginlik çıkarken, ABD askerleri kasabadan ayrılarak Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı. ÖSO kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Türkiye'nin ÖSO ile birlikte, Suriye'nin kuzeyindeki El Bab kentinin IŞİD'in elinden alınması için yapacağı operasyon için Çobanbey kasabasına gelen 29 ABD askeri, ÖSO tarafından protesto edildi. Protestoda gerginlik çıkarken, ABD askerleri kasabadan ayrılarak Türkiye'ye dönmek zorunda kaldı.

ABD Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı 29 asker bu Sabah Suriye'nin kuzeyindeki El Bab operasyonuna destek olmak amacıyla Çobanbey kabasına geldiler ancak ÖSO'nun tepkisiyle karşılaştılar.

Çobanbey'de ABD protestosu

Türkiye sınırına 5 kilometre yakınlıkta bulunan Çobanbey kasabasına Türk askeri eşliğinde gelen ABD askerleri, ÖSO'ya Nureddin el Zengi, Ceyşül Tahrir, Hamza Tugayı, Şam Cephesi ve Sultan Murat Tümeni tarafından sloganlarla protesto edildiler.

Protestoda ÖSO mensupları "Amerika Suriye'den defol" ve "Tek yol İslam ve Muhammed'in yoludur" diye slogan attı. Eli silahlı ÖSO militanları protestoda ABD'li askerlerin üzerine yürüyünce ABD'li askerleri Türk askerleri korudu ve kasabadan güçlükle çıkarttı.

Kasabadan çıkmak zorunda kalan ABD askerli Türk askerleri koruması altında Türkiye'ye geldiler.

Kaynak: Sputnik

abd öso suriye çobanbeyli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage