TSK: ABD,operasyona destek verdi

TSK, Azaz-Rai arasındaki bölgede icra edilen harekata ABD Özel Kuvvetleri'nin destek verdiğini bildirdi

TSK: ABD,operasyona destek verdi
TSK: ABD,operasyona destek verdi

 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı operasyonunun 24. gününe ilişkin yaptığı bilgilendirmede, 5 IŞİD'linin öldürüldüğünü, Tatimus'da yaşanan patlamada da 5 ÖSO üyesinin hayatını kaybettiğini açıkladı.


TSK'dan yapılan açıklamada, "Azaz-Rai arasındaki bölgede icra edilen harekata Koalisyon kapsamında ABD Özel Kuvvetleri destek vermiştir. Koalisyon güçleri tarafından Kunaytirah, Tatimus, Cakka ve Baragidah bölgelerinde tespit edilen DEAŞ unsurlarına toplam 4 hava harekatı icra edilmiş, 5 DEAŞ'lı etkisiz hale getirilmiş, 5 bina ve 1 havan mevzii imha edilmiştir. Tatimus bölgesinde, meydana gelen el yapımı patlayıcının patlaması sonucunda 5 muhalif şehit olmuş, 6 muhalif yaralanmıştır" denildi.

ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri , Türkiye'nin talebi doğrultusunda bazı Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin, Suriye sınırındaki Cerablus ve Çobanbey bölgelerindeki operasyonlarda Türk birliklerine ve Suriyeli muhalif güçlere destek verdiğini bildirdi.

Konuyla ilgili AA’ya konuşan ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Jeff Davis, Türk hükümetinin talebi doğrultusunda Suriye sınırındaki Cerablus ve Çobanbey (El Rai) bölgelerinde Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin Türk ve Suriyeli muhalif güçlere destek verdiğini belirtti. Davis, "Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin Türk birliklerine ve Suriyeli muhalif güçlere verdiği destek, IŞİD’le mücadele eden diğer yerel unsurlara da veriliyor" ifadelerini kullandı.


 


 

 

fırat kalkanı TSK ÖSO PKK DAEŞ ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage