Cudi ve Gabar'da PKK operasyonu

Şırnak'ın Cudi ve Gabar dağlarında, bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik sabah saatlerinde geniş çaplı hava operasyonu başlatıldı. Operasyonda taaruz ve atak helikopterleri belirlenen PKK hedeflerini bombaladı.

Cudi ve Gabar'da PKK operasyonu
Cudi ve Gabar'da PKK operasyonu Kubilay Kos

Şırnak'ın Cudi ve Gabar dağlarında tespit edilen bölücü terör örgütü PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için sabah saatlerinde geniş çaplı hava operasyonu başlatıldı. Operasyonda taaruz ve atak helikopterleri belirlenen PKK hedeflerini bombaladı. Ayrıca, Gabar Dağı'nda bulunan PKK kamplarına top ve havan atışları yapılırken, atışların yapıldığı bölgelerden duman yükseldiği görüldü. Bu arada Cudi Dağı eteklerinde bulunan Hisar Taburu'ndan da operasyon kapsamında belirli noktalara tank atışları yapıldı.

DHA'nın haberine göre, Şırnak'ta bulunan Cudi ve Gabar dağlarında tespit edilen bölücü terör örgütü PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirilmesi için sabah saatlerinde geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyonda Şırnak 23'üncü Jandarma Tümeni'nden kalkan çok sayıda helikopter, PKK'lı teröristlerin bulunması muhtemel noktaları havadan bombaladı.

Atak ve Kobra taarruz helikopterlerinin belirli noktaları bombaladığı operasyon kapsamında, Gabar Dağı'nda bulunan Seslice Tugayı'nın da Küpeli ve Görmeç bölgeleri mevkinde büyük bir operasyon başlattıldığı bilgisine ulaşıldı.

Gabar Dağı'nda bulunan PKK kamplarına top ve havan atışları yapılırken, atışların yapıldığı bölgelerden duman yükseldiği görüldü. Bu arada Cudi Dağı eteklerinde bulunan Hisar Taburu'ndan da operasyon kapsamında belirli noktalara tank atışları yapıldı. Hisar Taburu'nun atış yaptığı Tişimya bölgesi ve Cudi Dağı'nın yüksek noktalarında yangın çıktığı görülürken, aynı bölgede bulunan Kösreli ve Derebaşı bölgelerinin da Atak helikopterleri ile vurulduğu belirtildi.

pkk operasyon şırnak cudi gabar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage