Ayşegül Terzi'ye saldıran yolcu gözaltına alındı!

İstanbul'da işinden çıkıp evine giden hemşire Ayşegül Terzi'ye halk otobüsünde şort giydiği için tekme attığı ileri sürülen 35 yaşındaki Abdullah Ç. gözaltına alındı.

Ayşegül Terzi'ye saldıran yolcu gözaltına alındı!
Ayşegül Terzi'ye saldıran yolcu gözaltına alındı!

İstanbul Maslak'ta, bir halk otobüsünde işinden çıkıp evine gitmeye çalışan hemşire Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için saldıran 35 yaşındaki Abdullah Ç. gözaltına alındı. Maslak'ta 2 gün önce hemşirelik yapan Ayşe Terzi, çalıştığı hastaneden çıkıp evine giderken bindiği otobüste, bir erkeğin saldırısına uğradı.

Olayla ilgili çalışma yapan Gasp Büro Amirliği ekipleri, saldırganın kimlik ve adresini belirledi.

Ardından bu akşam saatlerinde Üsküdar'da düzenledikleri operasyonda Abdullah Ç.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Şizofren olduğu iddia edilen Abdullah Ç. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorguya alındı. Abdullah Ç.'nin Ayşegül Terzi'ye saldırdığını kabul ettiği iddia edildi.

Nar Kadın Dayanışması Ayşegül Terzi için eylem yaptı

Nar Kadın Dayanışması bugün Ankara'da saldırıyı protesto ederek, Ayşegül Terzi'ye destek eylemi gerçekleştirdi. Ankara otobüs duraklarında gerçekleştirilen eyleme kadınlar şortlarını ve eteklerini giyerek katıldı.

Nar Kadın Dayanışması'ndan eyleme ilişkin yapılan açıklamada, ''Bayramın 1. günü İstanbul'da şort giydiği için "şort giyenler ölmeli" diyen bir erkek tarafından saldırıya Ayşegül Terzi'ye ses vermek için şortlarımızla, eteklerimizle, laiklik ve özgürlük için #heryerdeyiz demek için Ankara'da otobüs duraklarındaydık...'' denildi.

ayşegül terzi şort giydiği için saldırıya uğradı saldırgan gözaltında
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage