Artvin'de Cerattepe davası öncesi miting yasağı!

Artvin Valiliği tarafından yapılan açıklamada Cerattepe davasına 2 gün kala Artvin'de miting, yürüyüş ve oturma eylemi gibi etkinliklerin 1 ay yasaklandığı duyuruldu.

Artvin'de Cerattepe davası öncesi miting yasağı!
Artvin'de Cerattepe davası öncesi miting yasağı!

Artvin Valiliği tarafından yapılan açıklamada Artvin Cerattepe’de Cengiz-Özaltın ortaklığındaki bakır ve altın madeni arama projesinin iptali için açılan davanın 19 Eylül sabahı görülecek duruşması öncesi,  kentte miting, yürüyüş ve oturma eylemi gibi etkinlikler 1 ay yasaklandığı duyuruldu.

Artvin Valiliği, “Vatandaşların hak ve özgürlüklerinin korunması” gerekçesiyle her türlü yürüyüş, basın açıklaması, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, afiş, pankart, bildiri vb. etkinliklerin yasaklandığının altını çizdi.

Artvin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Artvin İli genelinde; 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11/m maddesi, 2911 sayılı kanunun 17 maddesi, 5442 sayılı kanunun 11. Maddesi hükmü uyarınca İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 14/09/2016 tarihli ve 6291 sayılı yazısı gereği alınan karar doğrultusunda, mevcut huzur ortamının devamı, kamu düzeninin bozulmaması ile vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; her türlü yürüyüş, basın açıklaması, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, afiş, pankart, bildiri vb. türündeki tüm etkinlikler, bu etkinlikler öncesi, sırası ve sonrasında oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesi ile 19.09.2016–19.10.2016 tarihleri arasında yasaklanmıştır.”

artvin cerattepe artvin valiliği açıklama miting yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage