Rutkay Aziz: "Türkiye'nin Tarık Akan'ı ama benim canımıniçi

Türk sinemasının efsane aktörü Tarık Akan, son yolculuğuna uğurlanmadan önce sevenleri tarafından Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirilen törenle anılıyor. Zülfü Livaneli,Rutkay Aziz, Ataol Behramoğlu gibi pek çok isim anma töreninde Tarık Akan'ı anlattı.

Rutkay Aziz:
Rutkay Aziz:
moyo

Türk sinemasının efsane aktörü Tarık Akan, son yolculuğuna uğurlanmadan önce sevenleri tarafından  Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirilen törenle anılıyor. Zülfü Livaneli,Rutkay Aziz, Ataol Behramoğlu gibi pek çok isim anma töreninde Tarık Akan'ı anlattı. 

Zülfü Livaneli: "Tarık halkın gönlüne gömüldü"

Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen törende HABERTÜRK TV'ye konuşan Zülfü Livaneli, Tarık Akan için, "Tarık halkın gönlüne gömüldü. Kaç milyon kişi burada olmak istiyor ama bu salona sığmadı. Hakikaten yufka yürekli, kahramandı, yiğitti. Tarık Akan halkın kalbine gömülmüştür. 70'lerde tanıdım ben onu. Salon artisliğinden hakiki büyük sanatçılığına dönüşme dönemiydi. Maden filminde tanıdım onu. Kan, sürü, yol filminde, 4 filmde çalıştım. Tarık Bin Ziyad'a benzettim, gemileri yaktı, halk nehrine girdi. Ağaçlar ayakta ölür, dimdik gitti" dedi.

Rutkay Aziz: "Türkiye'nin Tarık Akan'ı ama benim bizim devrimci"

"Tarık sizleri çok seviyordu eminim sizlerde onu çok seviyordunuz ve sizlerden sadece ailesi olarak özellikle gelmenizi rica ettik. Sizler sadece Tarık'ı anmaya gelmediniz Türkiye'nin içinde bulunduğu bu alçak koşullarda geleceğin umuduna geldiniz.

Tarık, Türkiye'nin Tarık Akan'ı ama benim bizim devrimci, Bakırköylü canım, ciğerim canımıniçi arkadaşım yani."

Ataol Behramoğlu: "Cumhuriyetimizin ölümüne asla izin vermeyeceğimize bir kez daha ant içiyoruz"

"Eşsiz Cumhuriyet aydını arkadaşımızı sevgili Tarık Akan'ımızı böylesine karanlık bir zamanda son yolculuğuna uğurlarken yaşamlarımız pahasına da olsa onun okulunun öğrencileri olarak Cumhuriyetimizin ölümüne asla izin vermeyeceğimize bir kez daha ant içiyoruz."

zülfü livaneli ataol behramoğlu rutkay aziz tarık akan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı