Belediyelerin sitelerine de 'kayyım' atandı

İçişleri Bakanlığı'nın OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameye dayanarak kayyum atadığı çoğu DBP'li Belediyelerin resmi internet sitelerinin 'İnternet sitemiz güncelleniyor' uyarı yazıları ile faaliyet veremedikleri görüldü.

Belediyelerin sitelerine de 'kayyım' atandı
Belediyelerin sitelerine de 'kayyım' atandı

İçişleri Bakanlığı'nın OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameye dayanarak kayyum atadığı çoğu DBP'li Belediyelerin resmi internet sitelerinin  'İnternet sitemiz güncelleniyor' uyarı yazıları ile faaliyet veremedikleri görüldü. 

İnternet sitelerine de kayyım atandı

İçişleri Bakanlığı'nın OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameye dayanarak kayyum atadığı çoğu DBP'li Belediyelerin resmi internet siteleri de faaliyetlerine ara verdi. Batman merkez ve Gercüş ilçesi, Hakkari, Mardin'in Derik, Nusaybin, Dargeçit, Şırnak'ın Cizre, Diyarbakır'ın Sur Belediyelerine ait resmi internet sitelerinin 'Site bakım ve onarım için geçici olarak kapatıldı', 'Sitemiz bakımdadır', 'Site bakımdadır, en kısa sürede aktif edilecektir' ve 'İnternet sitemiz güncelleniyor' uyarı yazıları ile faaliyet veremediklerini belirtti.

Kayyum atamaları yapan bazı belediyelerin siteleri aktif hale geldi

Kaymakamların kayyum olarak atandığı Diyarbakır'ın Silvan, Siirt'in Eruh, Mardin'in Mazıdağı, Şırnak'ın Silopi ve Batman'ın Beşiri ilçe belediyelerinin resmi internet siteleri  ise faaliyetine devam etti.

28 belediyeye kayyım atanmıştı

OHAL kapsamında yayınlanan 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 28 belediyeye kayyum atandı. İçişleri Bakanlığı, 2'si il, 24'ü ilçe ve 2'si belde olmak üzere toplam 28 belediyeye kayyum atandığını duyurdu. Kayyum atanan belediyelerin 4'ü Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) ile 24'ü ise PKK ile ilişkilendirildi.

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, 'İçişleri Bakanlığı, PKK-KCK ve FETÖ'ye yardım ve destek verdiği gerekçesiyle, haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan 28 belediye başkanının yerine kanun hükmünde kararname gereği 28 kişiyi görevlendirdi. 

kayyım fetö internet sitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage