İşte EuroBasket 2017'ye Katılacak Ülkeler!

Türkiye'nin ev sahibi olarak doğrudan katılacağı 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket 2017)'na katılacak 11 ülke belli oldu.

İşte EuroBasket 2017'ye Katılacak Ülkeler!
İşte EuroBasket 2017'ye Katılacak Ülkeler!

Türkiye'nin ev sahibi olarak doğrudan yer alacağı turnuvaya, eleme maçlarının ardından katılacak 11 ülke belirlendi. 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket 2017) Elemeleri'nde oynanan altıncı maçların ardından finallere gitmeye hak kazanan 11 ülke belli olduğu öğrenildi.

Kura çekimi İstanbul'da

Elemelerde 7 grupta ilk sırayı alan ve en iyi 4 ikinci olma başarısı gösteren ülkeler Rusya, Belçika, Slovenya, Karadağ, Macaristan, İzlanda, Almanya, Polonya, Büyük Britanya, Gürcistan ve Ukrayna, EuroBasket 2017'ye katılma hakkı elde etti.

Turnuvanın ev sahipleri Türkiye, Romanya, Finlandiya ve İsrail'in yanı sıra İspanya, Litvanya, Fransa, Sırbistan, Yunanistan, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Letonya ve Hırvatistan, turnuvaya direkt olarak katılacak. Türkiye'nin 4 gruptan biri ve final turuna ev sahipliği yapacağı 24 takımlı organizasyon, 31 Ağustos-17 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenecek. EuroBasket 2017 kura çekimi, 22 Kasım'da İstanbul'da gerçekleştirilecek.

 Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket) Nedir?

EuroBasket Avrupa ülkeleri erkek basketbol takımları arasında FIBA Avrupa tarafından her iki yılda bir düzenlenen ve FIBA tarafından organize edilen Dünya Basketbol Şampiyonası'nın grup karşılaşması niteliği taşıyan organizasyon.İlk EuroBasket turnuvası 1935 yılında düzenlendi ve 1947'den beri her iki senede bir düzenlenmeye devam etti. 2017'den itibaren 4 senelik dönemlerle düzenleneceği kararlaştırıldı. Turnuva aynı zamanda Olimpiyat Oyunları ve Dünya Basketbol Şampiyonası için bir ön eleme turnuvası görevi de görmektedir. EuroBasket'i en fazla kazanan takım 14 kezle Sovyetler Birliği iken, 2015'te gerçekleşen son turnuvayı İspanya kazanmıştır.

euro basketbol avrupa basketbol şampiyonası turnuvaya katılacak 11 ülke belli oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage