Artvin ve Rize'den sonra Batman'a da yasak geldi!

Artvin'de geçtiğimiz yıl gerçekleşen Cerattepe direnişi davası öncesinde Valilik tarfaından miting ve eylem yapmak yasaklandı. Artvin Valiliği tarfından yayımlanan açıklamada duyurulan yasağın ardından Rize ve Batman'dan da miting ve eylem yasağı uyarısı geldi.

Artvin ve Rize'den sonra Batman'a da yasak geldi!
Artvin ve Rize'den sonra Batman'a da yasak geldi!

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Batman'da, 3 gün süreyle miting, halk buluşması, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandı Valilikten yapılan açıklama şöyle:

"İl İdaresi Kanununun 11/a-c, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 11. maddesinin (m) bendi uyarınca il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve kamu esenliğinin sağlanması amacıyla ilimiz genelinde 19, 20 ve 21 Eylül tarihlerinde yapılacak her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, bildiri dağıtma gibi tüm etkinlikler yasaklanmıştır."

Artvin Valiliği açıklaması:

“Artvin İli genelinde; 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11/m maddesi, 2911 sayılı kanunun 17 maddesi, 5442 sayılı kanunun 11. Maddesi hükmü uyarınca İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 14/09/2016 tarihli ve 6291 sayılı yazısı gereği alınan karar doğrultusunda, mevcut huzur ortamının devamı, kamu düzeninin bozulmaması ile vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; her türlü yürüyüş, basın açıklaması, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, afiş, pankart, bildiri vb. türündeki tüm etkinlikler, bu etkinlikler öncesi, sırası ve sonrasında oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesi ile 19.09.2016–19.10.2016 tarihleri arasında yasaklanmıştır.”

Rize Valiliği açıklaması:

"5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11. maddesi (m) bendi hükümleri uyarınca mevcut huzur ortamının devamı, kamu düzeninin bozulmaması ile vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, valiliğimizin 9 Eylül 2016 tarih ve 861 sayılı kararı doğrultusunda, yarın duruşma öncesi, esnası ve sonrasında ilimiz genelinde her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, basın açıklaması gibi tüm etkinlikler, oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesiyle yasaklanmıştır."

 

batman valilik açıklama miting eylem yasağı artvin rize cerattepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage