Hande Erçel: ‘Eskiden bir eleştiri alıyorsam şimdi 15 eleştiri alıyorum’

Aşk Laftan Anlamaz dizisinin genç ve güzel başrolü Hande Erçel verdiği röportajda oyunculukla ilgili konuştu.Erçel, ‘Kimseyi rakip olarak algılamıyorum. Ama bu bir yarışsa ve ben aradan sıyrıldıysam bunu çalışkanlığıma ve özverime veriyorum" dedi

Hande Erçel: ‘Eskiden bir eleştiri alıyorsam şimdi 15 eleştiri alıyorum’
Hande Erçel: ‘Eskiden bir eleştiri alıyorsam şimdi 15 eleştiri alıyorum’

Aşk Laftan Anlamaz dizisinden sonra hayatınız nasıl gidiyor?

 Çok büyük bir sorumluluk aldım. Bu yüzden çok yoğun çalışıyorum ve kendime pek fazla vakit ayıramıyorum. Ama şöyle bir nokta var, bütün taşlar çok daha fazla yerine oturdu. Kendi kişiliğimde yeni şeyler keşfetmeye başladım ve hayattan beklentilerime bir adım daha yaklaşmış oldum.

 

Bu işle beraber neler keşfettiniz?

 Gerçekten ciddi bir disipline girebildiğimi fark ettim. Bundan önceki işimde de çok yoğun çalışıyordum ama buradaki başrol ağırlığı çok başka. Her oynadığın karakterle aslında yeni bir insan tanıyorsun. Bu olaya böyle bakıyorum. Mesela ben oyuncu olmasaydım Hayat gibi bir yaşantım olabilirdi. Bunu keşfediyorum. Ben de Hayat gibi üniversite bittikten sonra iş bulmaya çalışıyordum ama oyunculuğu seçtim.  

 

Başrol olma üzerinizde başarı baskısı yaratıyor mu?

 Tabi ki yaratıyor. İnsanların sizden beklediği bir şeyler oluyor. Eskiden bir eleştiri alıyorsam şimdi 15 eleştiri alıyorum. Bütün eleştirileri değerlendirmem gerektiğini öğreniyorum. Çünkü bu benim ilk başrolüm ve bunu kaldırabileceğimi düşünüyorum. Bunu başarırsam kariyerimde daha büyük adımlar atmaya karar verebilirim. Şu an bu sorumluluğu kaldırabildiğimi düşünüyorum. Zaten bu noktada hiç başarısızlık durumuna gelmedim.  

 

Başarısızlık sizi korkutuyor mu?

 Bundan hiç korkmuyorum. Çünkü her duygu insanlar için var. Hayat seni nereye götürür belli olmaz ama her şey senin için. Bu yüzden başarısızlık da yaşasam bunu olağan olarak görürüm. Tecrübe ederim, bir sonraki adımlarımı ona göre atarım. Bu yüzden hiç korkmuyorum.

 

Olduki işler istediğiniz gibi gitmedi. Başka bir planınız var mı?

 

Karşılaştığım sorunlara karşı biraz soğuk kanlı bir insanım. Hayat bu işler belki istemediğim gibi gidebilir. Ama ben zaten çizim yapıyorum, tasarım yapıyorum. Kendime bir atölye açarım hayatıma o şekilde devam ederim. Ama inşallah öyle bir şey olmaz. Çünkü ben bu meslekten kolay kolay vazgeçmem. Bir sorun yaşarsam soğuk kanlı olurum, düşünerek, tartarak hareket ederim.

 

Şizofren birini oynamak istiyorum

 

"Romantik komedi dışında kendimi gösterebileceğim bir iş var ve o da şöyle bir proje olabilir" diyor musunuz? 

 

Çılgın bir komedide oynamak ve kendimi orada görmek isterim. Belki başka bir kılıkta olabilirim.  Çok ters köşe olur. Bir şizofreni canlandırmak istiyorum. İyi bir senaryo ve proje olursa neden olmasın.

 

Genç yaşta elde ettiğiniz bu başarı ve şöhret size neler hissettiriyor?

 

Bunu istiyordum ve bekliyordum. Ama hayal ettiğimden ve beklediğimden önce oldu. Tahmin ettiğim gibi değilmiş. Onure edici bir durummuş. Kendini kaybedeceğin bir nokta yokmuş. Belki de bu benimle ilgili bir şeydir. Çünkü ben çok güzel bir ailede büyüdüm ve hiçbir zaman arkadaşlarımı kaybetmedim. Bu yüzden bu durumu kötü bir şekilde yaşamadım. Çevrem aynı çevre, arkadaşlarım aynı arkadaşlarım. Sadece yeni insanlar tanıyorum ve yeni arkadaşlar ediniyorum tek farkı bu.  Benim için çok özel bir durum.

 

Bu iş ilk başrolüm. Bunu başarırsam kariyerimde daha büyük adımlar atacağım. 

 

Bugüne gelene dek verdiğiniz en cesur kararınız neydi?

 

Bence verdiğim en cesur kararım küçük bir hayattan çok daha büyük bir hayata adım atmamdı. İstanbul’a ilk adımımı atmamdı. Yani buna karar verdiğimde çok cesur olduğumu anladım. Ama benim cesur olmadığım bir nokta yok çünkü kendime güvenim var. Bir şey istiyorsam yapabileceğimi düşünürüm. Zaten yapamayacağım bir şeyi istemem. Bu yüzden her şeye atlarım. 

 

 

 

Sizi tanımlarken öncelikli kelimeler ne olmalı? Masum mu, seksi mi? Hayranlarınız bu konuda ikiye ayrılmış...

 Her kadının içinde bu ikisinin de olduğunu düşünüyorum. Doğal ve biyolojik olarak zaten bunlara sahibiz. Bu yüzden insanların akıllarına geldiğimde çok daha farklı kelimeler kullanmalarını tercih ederim. 

 Rakipleriniz arasından sizi ayıran özelliğiniz nedir? Geriye dönüp baktığınızda bunla ilgili ne düşünüyorsunuz?

 Kimseyi rakip olarak algılamıyorum. Herkesin kendi kariyeri, herkesin kendi yolu var. Ama bu bir yarışsa ve ben aradan sıyrıldıysam bunu çalışkanlığıma ve özverime veriyorum. Çok çalışıyorum. Ama bu sadece sette çalışmak olarak algılanmasın. Gerçekten çalışkan biriyim ve ne istediğimi biliyorum. İstediğim şeye ulaşmak için de çalışmak zorunda olduğumun farkındayım.

  Mesleğinizde varmak istediğiniz nokta neresi karar verdiniz mi?

 Buna karar veremem çünkü ben bu mesleği ömürlük yapmak istiyorum. Bu işi belki 70 yaşımda da yapacağım. Bunu yaşarken görmek istiyorum. Ne istiyorum ve hayat beni nereye götürecek zaman gösterecek. İnsan zaten değişiyor. Ben bir yıl önceki ben değilim. Aynı hayallere sahibim ama yollarım değişiyor. 

 En iyi kararınız neydi?

 Oyuncu olmak ve bundan vazgeçmemek, bunun için çabalamak en iyi kararımdı. Azim, düzgün kararlar almak, ne istediğini bilmek, hayatta düzgün bir duruşun olması her şeyden önemli.

kaynak:vatan

 

 

 

hande erçel alsel hantol aşk laftan anlamaz güneşin kızları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage