Meteroloji'den sel uyarısı!

Meteroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Marmara ve Ege Bölgesinde tekisiniz gösterecek olan kuvvetli yağışlara ilişkin sel ve su baskını uyarısı yapıldı.

Meteroloji'den sel uyarısı!
Meteroloji'den sel uyarısı!
moyo

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kuvvetli yağışların sebep olabileceği su baskınlarına dair uyarı yapıldı. Son değerlendirmelere göre, ülke genelinin az bulutlu ve açık, zamanla batı bölgelerin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Ege ile gece saatlerinden itibaren İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Isparta ve Burdur çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Yalova, Çanakkale, İzmir ve Manisa çevreleri ile Edirne'nin güney, Tekirdağ'ın batı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Kuzey ve Kıyı Ege'de rüzgar

Hava sıcaklığının iç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artması, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmaması tahmin ediliyor.Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın güney ve batısı ile Kuzey ve Kıyı Ege'de kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Akşam saatlerine dikkat

Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Yalova, Çanakkale, İzmir ve Manisa çevreleri ile Edirne'nin güney, Tekirdağ'ın batı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağış nedeniyle yaşanabilecek sel, su baskını, yağış anında kuvveti rüzgar gibi olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması istendi.

İşte Bölgelere göre hava durumunun seyri

Marmara Bölgesi: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı ile gece saatlerinden itibaren İstanbul, Bursa, Yalova ve Kocaeli çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Kırklareli, Edirne'nin güneyi, Balıkesir, Bursa, Yalova, Çanakkale çevreleri ile Tekirdağ'ın batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, akşam saatlerinden itibaren güney ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Manisa çevreleri ile zamanla bölge geneli yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, gece saatlerinden itibaren İzmir ve Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi öngörülüyor.

Akdeniz Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Göller Yöresi'nin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu Bölgesi:Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi:Az bulutlu ve açık geçecek.

Doğu Anadolu Bölgesi:Az bulutlu ve açık geçecek.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Az bulutlu ve açık geçecek.

İllere göre hava durumu

İstanbul:Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı çevreleri ile gece il geneli yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (32)

İzmir:Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, gece saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (34)

Ankara:Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (29)

Adana: Az bulutlu ve açık (33)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (29)

Samsun: Az bulutlu ve açık. (30)

Erzurum: Az bulutlu ve açık. (22)

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık. (33)

(birgün)

meteroloji sel su baskını hava durumu uyarı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor