Çocuklara asker üniforması giydirerek 15 Temmuz gösterisi yaptırdılar

Bursa Merkez Osmangazi ilçesindeki Orhanbey İlkokulu öğrencilerine 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesine ilişkin gösteri yaptırıldı

Çocuklara asker üniforması giydirerek 15 Temmuz gösterisi yaptırdılar
Çocuklara asker üniforması giydirerek 15 Temmuz gösterisi yaptırdılar
moyo

Bursa Merkez Osmangazi ilçesindeki Orhanbey İlkokulu öğrencilerine 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesine ilişkin gösteri yaptırıldı.

Çocuklara asker üniforması giydirildi


DHA'da yer alan habere göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı üzerine okullarda 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesini anlatan etkinlikler düzenlendi. Merkez Osmangazi İlçesi Orhanbey İlkokulundaki çocuklara başarısız darbe girişimi ve 'demokrasi nöbeti' gösterisi yaptırıldı. Çocuklara asker üniformaları giydirildi.

Okulların ilk haftasında tüm sınıflara 15 Temmuz'un ders olarak verileceği açıklanmıştı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 19 Eylül’de başlayacak 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk haftasında, tüm resmi ve özel okullarda ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma’ temasıyla öğrencilerin seviyeleri dikkate alınarak etkinlikler yapılmasını kararlaştırdı. 19-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak anma etkinliklerinin de detayları belli oldu.

15 Temmuz şehitleri anlatılacak
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla İl, ilçe milli eğitim müdürlükleri ile okullara gönderilen genelgeye göre ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma’ konusu tüm sınıf ve şubelerde ilk ders saatinde öğrencilere anlatılacak. Bu kapsamdaki ilk ders, fiziki şartları uygun olan okullarda konferans salonu gibi yerlerde toplu olarak, diğer okullarda ise tüm sınıf ve şubelerde ilk ders saatinde yapılacak.

Etkinliklerle anılacaklar
Okulların açıldığı ikinci gün olan 20 Eylül’de, ‘Türk Dili ve Edebiyatı ve Türkçe derslerinde 15 Temmuz demokrasi kahramanlarına hitaben öğrencilerin duygu ve düşüncelerini anlatan bir mektubun yazılması’, üçüncü gün olan 21 Eylül’de ‘Vatan ve Bayrak’ konulu şiir dinletisi, dördüncü gün olan 22 Eylül’de “Milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci’ konularında sohbet, söyleşi veya seminer düzenlenmesi ve beşinci gün olan 23 Eylül’de de ‘Vatan savunması, istiklal ve istikbal uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitleri için imam hatip okulları öğrencileri tarafından okunan Kur´an hatimlerinin duasının yapılması’ programda yer alıyor.

Öğrenciler şehitlerin ailelerine gidecek
MEB’den yapılan açıklamaya göre etkinlikler yıl boyu devam edecek. Bu kapsamda ‘Öğrenci gözüyle 15 Temmuz’ konulu çeşitli dallarda yarışmalar düzenlenecek. Ayrıca 15 Temmuz 2016´da şehit olan demokrasi kahramanlarının aileleri ile olayların yaşandığı mekanlar, şehitlerin bulunduğu illerdeki okulların öğretmen ve öğrencileri tarafından ziyaret edilecek.

15 temmuz asker darbe girişimi bursa okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık