Kılıçdaroğlu'na benzerliğiyle şaşırttı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Esenler Atışalanı Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı. Bilgili'nin CHP lideri Kılıçdaroğlu'na benzerliği ise törene gelenleri şaşkınlığa uğrattı.

Kılıçdaroğlu'na benzerliğiyle şaşırttı
Kılıçdaroğlu'na benzerliğiyle şaşırttı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili,  Esenler Atışalanı Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı. Bilgili'nin CHP lideri Kılıçdaroğlu'na benzerliği ise törene gelenleri şaşkınlığa uğrattı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bilgili, törende yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın dün "Nesil yetiştirmek, medeniyet inşa etmektir" şeklinde bir mesaj yayımladığını hatırlatarak, MEB'in amacının da nesil yetiştirmek ve medeniyet inşa etmek olduğunu söyledi.      

"Öğrencilerimizin mutluluğunu nasıl inşa edeceğiz? Başta öğretmenlerimizle, sonra velilerimizle sonra eğitim ortamı dediğimiz okul ortamlarımızda hep birlikte onların iyi yetişmesi, vatanına milletine bağlı fedakar nesil olarak yetiştirmelerini sağlamaya çalışacağız. 15 Temmuz sosyolojik olarak bu ülkede yaşayan insanların zihninde millet ve devlet olmanın, vatan sevmenin, vatan müdafaasının ne anlama geldiğini bir kez daha pekiştirdi. Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak öğrencilerimize vatanın ne demek olduğunu, barışın, özgürlüğün ne demek olduğunu ve bunların kutsal değerler olduğunu öğretiyoruz. 15 Temmuz'dan sonra bu değerleri korumak için gerekirse canımızı feda edebilmeyi de öğretmeye çalışıyoruz. İşte bu hafta tüm Türkiye'de 15 Temmuz ruhunu yaşatmak için bir haftalık program hazırlandı ve öğrencilerimiz 15 Temmuz ruhunu bizatihi öğrenmeye ve yaşamaya çalışacak."  

 

"Biz bu topraklar için bedel ödedik"               

İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta da öğretmenlere bazı önerilerde bulunarak, öğrencileri koruyup kollamalarını istedi.               

          
"Eğer idealiniz veya iddianız yoksa, fırsatın nereden geldiği, rüzgarın nereden estiğinin çok da bir önemi yok. Türkiye artık 21. yüzyılda rol model bir ülke. Uydu olan bir ülke değil, etrafına uydular takan bir ülke. Dolayısıyla sizin çok iddialı olmanız gerekiyor. İddianız ve hedefleriniz olsun. Türkiye'yi ileriye taşıyacak sizlersiniz. Biz bu topraklar için 1071'den beri bedel ödüyoruz, 15 Temmuz'da da ödedik bundan sonra da ödemeye devam edeceğiz. Dolayısıyla biz bu topraklara vatan diyoruz. Bizim için bu vatan toprağı kutsaldır."                         

Öğrencilere darbeyi anlatan kitapçıklar dağıtıldı          

Konuşmaların ardından öğrenciler sınıflara alınırken, protokol heyeti de ilk derse katıldı. Okulun 7-A sınıfındaki derse katılan Ahmet Emre Bilgili, öğrencilere, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anısına" adlı kitapçık dağıttı. MEB tarafından hazırlanan kitapçıkla, öğrencilerin 15 Temmuz darbe girişimi hakkında bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Öğrenciler, kitapçığın arka kısmında yer alan 15 Temmuz marşını birlikte okudu. Ardından öğrencilere MEB'in hazırladığı, milli mücadele dönemi ve 15 Temmuz'da yaşananların anlatıldığı 7 dakikalık belgesel izletildi.    

 

kemal kılıçdaroğlu ahmet emre bilgili chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage