Kurban Bayramı bilançosu: 103 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı süresi içerisinde meydana gelen 3 bin 129 trafik kazasında, 103 kişinin hayatını kaybettiği, 7 bin 175 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Kurban Bayramı bilançosu: 103 kişi hayatını kaybetti
Kurban Bayramı bilançosu: 103 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı süresi içerisinde meydana gelen 3 bin 129 trafik  kazasında, 103 kişinin hayatını kaybettiği, 7 bin 175 kişinin ise yaralandığını açıkladı. 


İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 9  gün olması ve tatilin bitimiyle yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması  dolayısıyla trafik akımında ek yoğunluk oluştuğu belirtilerek, bayram süresince  vatandaşın daha huzurlu ve kazasız seyahat edebilmelerini temin etmek amacıyla  gerekli trafik tedbirlerinin en üst düzeyde alındığı kaydedildi.
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"Bayram tatilinde alınan tedbirler, vatandaşlarımızın ve sürücülerin  duyarlı davranışları nedeniyle, yıl içerisinde normal bir günde 498 trafik kazası  meydana gelmekte iken, bu bayramda yollarda trafik akımı yüzde 500 artmasına  rağmen, alınan yoğun ve etkili tedbirler sonucunda bayramdaki günlük trafik kaza  sayısı yüzde 30 azalarak 348 olmuştur.
 
Son üç yılda araç sayısındaki yüzde 22 artışa rağmen, kazalarda önemli  oranda azalma meydana gelmiş, son 3 yıla oranla ölümlü kazalarda yüzde 22, 2015  yılı Kurban Bayramındaki kaza sayısına oranla da yüzde 27’lik bir düşüş  yaşanmıştır.
 
Alınan tüm bu tedbirlere rağmen meydana gelen 3 bin 129 trafik  kazasında maalesef 103 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 7 bin 175 kişi de  yaralanmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara  acil şifalar dileriz.
 
Geçen yıllara oranlarda kazalarda azalış olması Bakanlığımızın bu  konudaki uygulama, denetim, uyarı ve eğitim önceliklerinin daha fazla artmasına  yönelik bir sorumluluk yüklemektedir. Bundan sonraki süreçte tüm vatandaşlarımız  ve tüm kurumlarımızla ortak paydaşlık içerisinde kazaları en aza indirgemek için  çalışmalarımız devam edecektir. Bu vesileyle vatandaşlarımıza, araç sürerken cep  telefonu kullanmamalarını, ön ve arka koltuktaki emniyet kemerlerini mutlaka  takmalarını hatırlatmak isteriz."

kurban bayramı kaza içişleri bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage