Fatih Tezcan'dan Tarık Akan açıklaması: Edep Ya Hu!

Gazeteci Fatih Tezcan, akciğer kanserine yenik düşen Tarık Akan’ın vefatının ardından yapılan eleştirilere tepki gösterdi. Tezcan, “Tarık Akan'dan nefret ederim ama biz FETÖ'nün Ergenekon Operasyonu'nu alkışlarken o direniyordu! Biraz Edeb Ya Hu!” dedi.

Fatih Tezcan'dan Tarık Akan açıklaması: Edep Ya Hu!
Fatih Tezcan'dan Tarık Akan açıklaması: Edep Ya Hu!
moyo

Gazeteci Fatih Tezcan, akciğer kanserine yenik düşen Tarık Akan’ın vefatının ardından İslamcı, muhafazakâr çevrelerde yapılan eleştirilere tepki gösterdi. Tezcan, “Tarık Akan'dan nefret ederim ama biz FETÖ'nün Ergenekon Operasyonu'nu alkışlarken o direniyordu! Biraz Edeb Ya Hu!” dedi.

"Tarık Akan'ı sevmezdim"

Tezcan, Akan’ın ölümünden sonra Twitter’dan paylaştığı bir başka mesajda “Tarık Akan'ı sevmezdim. Ama F.Gülen'in zulmüne karşı gece gündüz Silivri'de direnen bir insanın arkasından konuşacak kadar saygısız değilim” ifadelerini kullandı.

Fatih Tezcan kimdir?

1976 yılında İstanbul'un Bakırköy ilçesinde doğdu. Dedeleri Osmanlı muhaciridir. Eski bir İstanbul ailesine mensub olan Şükriye Hanım ile Fahri Bey'in evlâdı.

İlk ve ortaokulun ardından Behçet Kemal Çağlar Lisesi'ni 1993'te İstanbul'da bitirdi.

Askerliğini 1996-1997 yıllarında sırasıyla Isparta, Çanakkale ve Siirt'te yaptı.

1999'da, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazandı ancak okulun 2.senesinde ailevi ve fikri nedenlerden ötürü bırakmak durumunda kaldı.

Askerden sonra yoğun bir okuma sürecine başladı. Özellikle Dinler Tarihi, Kur'an ve Hadis Araştırmaları, Yakın Tarih ve Uluslararası İlişkiler konularına büyük ağırlık verdi.

İlk araştırma dosyası yayınlandığında 22 yaşındaydı. “Körfez Savaşı ve Tevrat” ve “Irak'a silah satan ABD şirketleri” konulu Teo-Politik araştırmalarının bir bölümü 1998'de Selâm Gazetesi'nde yer buldu.

1999'da Türkiye'nin ilk Online İslamî Platformları'ndan birinde yöneticilik yaptı.

2003'te Güzin Hanım'la evlendi. Muhammed Furkan, Mücahid Ahmed isimli 2 erkek ve Nur Filistin isimli 1 kız çocuğu dünyaya geldi. 2007'de boşandı.

2007'de Ortaköy'deki Boğaziçi İlim Erdem Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin kurucu başkanlığını yaptı. 500 seneden beri Ortaköy'de ilk İslamî çalışmaya sahne olacak bu dernekte çeşitli araştırma ve seminer faaliyetlerinde bulundu.

Yazıları internet siteleri, dergiler ve gazetelerde yayınlanmaya başladı.

Genelde Ortadoğu ve özelde İsrail-Filistin konularında çok sayıda programa konuk oldu.

2006'da kurduğu AnalizMerkezi.com adlı siteyi, Türkiye'nin ilk İslamî Haber-Analiz Sitesi yaptı. 2008'de tam faaliyete geçen site, sayısız ilke, gazetecilik başarısına ve özel habere imza attı.

2010'da Ankara TTK'da Yakın Tarih araştırmalarında bulundu. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşu' ve 'Kemalizm ve Din' konulu 1000'e yakın kitap taradı. Eş zamanlı olarak Ankara'da Mücadile Çalışma Grubu'nu kurdu.

2011'de İstanbul'da Hira Çalışma Grubu'nu kurdu. Haniflik Dini ve Devrimci İslam konularına yöneldi, çok sayıda konferans ve seminer verdi.

fatih tezcan tarık akan ergenekon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı