Google’ın WhatsApp’ı : ALLO

Google'ın daha önce yaz sonunda çıkacak dediği Allo'nun 21 Eylül'de piyasaya çıkacağı iddia edildi.

Google’ın WhatsApp’ı : ALLO
Google’ın WhatsApp’ı : ALLO

Mayıs ayında düzenlenen I/O konferansında müjdesi verilen akıllı mesajlaşma uygulaması kullanıcıların kimliğini telefon numaralarıyla belirleyecek. Allo'da uçtan uça şifreleme, geçici özel mesaj, çıkartma ve metin düzenleme seçeneklerinin bulunması da bekleniyor.

WhatsApp gibi milyonarın kullandığı ve tutmuş bir uygulamanın karşısında Google'ın en çok güvendiği şey ise Allo'nun yapay zekası olacak.

Otomatik öğrenme refleksine sahip olacak olan Allo, kullanıcılar için mesajlara verilecek tepkileri öğrenerek önerilerde bulunacak.

Örneğin size gönderilen bebek fotoğrafı için 'Çok sevimli' yanıtını önerecek olan uygulamanın birçok fotoğrafı tanıyabileceği de iddia ediliyor

WhatsApp ve Allo arasında 5 fark:

Kullanım kolaylığı

Google Allo Google Asistant ile birlikte çalışarak kullanım kolaylığı sağlamayı amaçlıyor. Whatsapp ise kullanım açısından standart özellikleri sunarak herhangi bir yardımcı bulundurmuyor.

Akıllı cevap

Google Allo merakla beklenen “Akıllı Cevaplama” adlı bir özellikle birlikte geliyor, uygulama zamanla mesajlaşma sırasında kullanılan kelimeleri hafızasında tutarak kullanıcıya cevaplama kolaylığı sağlamayı amaçlıyor. Whatsapp’da ise ‘henüz’ böyle bir özellik bulunmuyor.

Metinsel farklılıklar

Google Allo farklı boyutlarda metinler göndermeyi desteklerken, metinsel anlamı arttırıcı boyutlar kullanmaya izin veriyor. Whatsapp’da henüz böyle bir özellik bulunmuyor.

Çizim yeteneği

Google Allo kullanıcılara resim çizme, görseller üzerinde oynama imkanı sunarken Whatsapp’da henüz böyle bir özellik yok.

Kullanıcı yoğunluğu

Whatsapp tüm dünyada herkese yayılmışken Google Allo’nun henüz piyasaya çıkmaması ne kadar yayılacağı noktasında teknoloji dünyasını meraklandırıyor. Whatsapp kadar yaygın bir uygulama karşısında Google Allo’nun getirdiği yeniliklerin ne kadar etkili olacağı merak konusu olmuş durumda.

kaynak:T24

google whatsapp allo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage