İletişim Yayınları müjdeyi verdi: Emrah Serbes'ten yeni kitap!

Türk Televizyonlarının sevilen dizisi Behzat Ç.'nin senaryosunu kaleme almasıyla üne kavuşan yazar Emrah Serbes için İletişim yayınları yeni kitap müjdesi verdi.

İletişim Yayınları müjdeyi verdi: Emrah Serbes'ten yeni kitap!
İletişim Yayınları müjdeyi verdi: Emrah Serbes'ten yeni kitap!
moyo

İletişim Yayınları, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yazar Emrah Serbes'in 2 yıl aradan sonra çıkaracağı yeni kitabın müjdesini verdi. Serbes'in 2012'de Hikayem Paramparça, 2014'de Deliduman adlı kitapları yayınlanmıştı. 2014'den bu yana kitap çıkarmayan Serbes, bu süre boyunca BirGün'de röportajları, çeşitli edebiyat dergilerinde de yazılarıyla yer aldı. Serbes son olarak televizyon dizisi Behzat Ç.'nin tekrar yayına başlayabileceğinini de sinyalini vermişti.

https://twitter.com/iletisimyayin/status/778136479801409538/photo/1

Emrah Serbes Kimdir?

27 Ocak 1981, Yalova, Türkiye

Türk yazar ve senarist.

Ankara Üniversitesi Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı Bölümü mezunudur. Zaman zaman Birgün gazetesi için söyleşiler yaptı, Radikal 2 için tiyatro eleştirileri yazdı. Hayvan dergisinin Ankara temsilciliğini yaptı. Bu dergide Ahmet İnam ve Cengiz Güleç ile düzenli olarak gerçekleştirdiği sohbetleri "Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz" (Say Yayınları, 2006) adıyla kitaplaştırdı. "Her Temas İz Bırakır" adlı ilk romanı İletişim yayınlarından çıktı. "Son Hafriyat" isimli ikinci romanı Şubat 2008 yılında İletişim yayınlarından çıktı. Ayrıca "Her Temas İz Bırakır" romanı Almanca'ya çevrildi. Yazarın ilk öykü kitabı "Erken Kaybedenler", Haziran 2009 itibariyle kitapçı raflarındaki yerini aldı. Bir süre daha farklı tarzlarda yazılarını sürdüreceğini belirten yazar, polisiye yazmaya devam edeceğini de ifade etmiştir.[kaynak belirtilmeli] Ayrıca Behzat Ç. adlı polisiye dizisinin 10 bölümde bir senaristliğini yapmıştır.


2011 yılında vizyona giren Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin senaristliğini üstlenmiştir. "Hikâyem Paramparça" da ise aforizmalar ve hayata dair düşüncelerini okurlarına aktarmaktadır. Son olarak iletişim yayınlarından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır.


Bir süre OT Dergisi için kısa hikayeler kaleme alan Serbes, şu an aylık yayımlanan KAFA Dergisi için hikayelerini kaleme almaktadır.

emrah serbes yazar senarist yeni kitap iletişim yayınları behzat ç. hikayem paramparça erken kaybedenler deliduman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak