Irkçılığı protesto etmek için Milli marş esnasında diz çöktü

ABD'de bir süredir devam eden ırkçılık ve polis şiddetine karşı sporcuların protestolarına bir yenisi daha eklendi. Futbolcu Megan Rapinoe, maç öncesinde milli marş okunurken diz çöküp ırkçılığı protesto etti.

Irkçılığı protesto etmek için Milli marş esnasında diz çöktü
Irkçılığı protesto etmek için Milli marş esnasında diz çöktü

Futbolcu Megan Rapinoe, ırkçılık ve polis şiddeti protestosu için bir adım daha attı. Rapinoe,  ABD-Hollanda maçında ulusal marş sırasında ayağa kalkmayarak ırkçılığa karşı eylemlere devam etti. ABD'de ırkçılık ve polis şiddetine karşı sporcuların protestoları devam ediyor. Eylem dalgasını başlatan NFL(Amerikan Futbol Ligi) takımı San Francisco 49ers'ın oyuncusu Colin Kaepernick'in ilk destekçilerinden olan futbolcu Megan Rapinoe, bir kez daha sahnedeydi. Rapinoe bu kez ABD-Hollanda maçı öncesi ulusal marş sırasında ayağa kalkmak yerine diz çöktü.

4.Kez eylemde

ABD'nin 3-1 kazandığı maçta 64. dakikada oyuna giren Rapinoe, “Eşcinsel bir Amerikalı olarak bayrağa bakıp onun sizin özgürlüklerinizi korumamasının ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum” diyerek Kaepernick'e destek olmuştu. Lezbiyen futbolcu, bu eylemi 4. kez gerçekleştirirken "Sonsuza kadar yapar mıyım? Bilmiyorum, herhalde yapmam. Ama başka bir yolla daha etkili olacağımı hissedene kadar devam edeceğim" dedi.

Federasyon eylemden rahatsız

Rapinoe, "Elbette yuhlamalar ve destekler vardı. Hepsine tamamen saygı duyuyorum" ifadesini kullandı. ABD Futbol Federasyonu, Rapinoe'nun eyleminden hoşnut olmadıklarını ancak cezalandırma yöntemine gitmeyeceklerini söyledi. Ancak Rapinoe'nun eylemi devam ederse durumun gözden geçirilebileceği aktarıldı. (Cumhuriyet)

abd futbol ırkçılık protestosu megan rapinoe abd-hollandqa maçı Kaepernick
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage