George Bush'un oyu Hillary Clinton'a!

ABD'de 8 Kasım'da gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinde 1. Körfez Savaşı'nın mimarı George Bush'un Hillary Clinton'a oy vereceği öğrenildi.

George Bush'un oyu Hillary Clinton'a!
George Bush'un oyu Hillary Clinton'a!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'de 8 Kasım'da gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinin heyecanı sürüyor. Seçim'e giderken Cumhuriyetçi aday Donald Trump'e, kendi partisinin ağır topları tavır almayı devam ediyor. POLITICO'da yer alan habere göre, Maine'de eski ABD Başkanı, 1. Körfez Savaşı'nın mimarı, George Bush'u ziyaret eden Kathleen Kennedy Townsend, Bush'un Hillary Clinton'a oy vereceğini açıkladı.

Bush ailesinden Trump'a tepki

Bush ailesi konuyla ilgili açıklama yapmak istemezken, hem baba hem de oğul Bush'un geçen Mayıs ayında Trump'ı desteklemeyeceklerini açıkladıkları biliniyor. Bushların bu kararı almasında, Trump'ın Cumhuriyetçi rakiplerinden Jeb Bush'a yönelik kişisel saldırılarının da payı olduğu düşünülüyor. Trump, Jeb Bush için "ailesinin utanç kaynağı" demişti.

Baba Bush açıkladı

Bir hafta önce, George W. Bush'un (oğul Bush) eski konuşma yazarlarından David Frum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Hillary, birçok Cumhuriyetçiyle benden daha fazla örtüşüyor - ve yalnızca dış politika konusunda değil" demişti. Clinton'a oy vereceği söyleyen Baba Bush, 1. Körfez Savaşı'nın mimarı olarak biliniyor.(sol haber)

hillary clinton george bush trump abd başkanlık seçimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage