Can Dündar ve Erdem Gül'ün 'MİT TIRLARI' davasında gizlilik kararı

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Gazeteci Can Dündar'ın MİT TIR'ları haberi ve FETÖ'ye yardım iddialarıyla yargılandıkları dava başladı.

Can Dündar ve Erdem Gül'ün 'MİT TIRLARI' davasında gizlilik kararı
Can Dündar ve Erdem Gül'ün 'MİT TIRLARI' davasında gizlilik kararı
moyo

MİT TIR'ları haberiyle FETÖ terör örgütüne yardım ettikleri iddiasıyla Can Dündar ile birlikte İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Erdem Gül, duruşma öncesi bir grup basın meslek örgütü ve CHP milletvekilleri ile basın açıklaması yaptı. "Biz olağanüstü hal altında yaşıyoruz. Ama bizim davamız olağanüstü halden önceydi'' diyen Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül, şunları söyledi:

"Bu bir gazetecilik davasıdır"

"Türkiye'de basın ve ifade özgürlüğü, gazetecilerin adliye mesaileri bir süre önce başladı. Bugün daha da sıkılaşarak devam ediyor. Dava üzerine ne söylersem, adına ne denirse densin, davalarda suçlamalarda adı ne olursa olsun, bu bir gazetecilik davasıdır. Gazeteciliğin yargılanmasıdır. Dolayısı ile meslek örgütü temsilcileri de belirttiler. Bugün burada bir sürü gazetecinin mesaisi var, yargılanıyor. Bütün bunların artık son bulması gerekir. Gazeteciler bir an önce adliyeden ve dolayısı ile hapishanelerden, gözaltından çıkarılıp, kendi işlerini yapmalıdır. Gazeteciler artık haber olmamalı, haber yapmalı."

Gazetecilere destek vermek için, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Uğur Güç, CHP milletvekilleri Enis Berberoğlu, Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu ile Uluslararası Gazeteciler Federasyonu'ndan Barry White da İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. İstanbul 18'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün ayrıca 13 sanıklı Oda Tv davasının 6'ıncı duruşması görülüyor. Gözaltındaki Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın da savcılığa çıkarılması bekleniyor.(DHA)

ERDEM GÜL CAN DÜNDAR CUMHURİYET GAZETESİ MİT TIRLARI FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı