Erdoğan'ın sözlerine Rusya'dan cevap geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' dün BM Genel Kurulu'nda Ukranya Devlwt Başkanı Pyotr Poroşenko'la bir araya geldi. Erdoğan bu görüşmede, Ankara'nın Rusya ile ilişkilerini yeniden iyileştirmesinin, Türkiye'nin 'Kırım'ın ilhakını tanımama ve Kırım Tatarlarına yönelik hak ihlallerini' kınama yönündeki tutumunu değiştirmeyeceğini belirtti.

Erdoğan'ın sözlerine Rusya'dan cevap geldi
Erdoğan'ın sözlerine Rusya'dan cevap geldi
moyo

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' dün BM Genel Kurulu'nda Ukranya Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko'la bir araya geldi. Erdoğan bu görüşmede, Ankara'nın Rusya ile ilişkilerini yeniden iyileştirmesinin, Türkiye'nin 'Kırım'ın ilhakını tanımama ve Kırım Tatarlarına yönelik hak ihlallerini' kınama yönündeki tutumunu değiştirmeyeceğini belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün New York kentinde düzenlenen 71'invi BM Genel Kurulu toplantısında yaptığı açıklamaları karşısında Rusya'dan tepki gecikmedi.

"Erdoğan'ın daha ileriye gideceğini sanmıyorum"

Sputnik'te yer alan habere göre; Federasyon Konseyi'nin savuma komitesi başkan yardımcısı Klintseviç, "Erdoğan'ın Ukrayna'yı desteklemek için protokol gereği söylenmiş sözlerden daha ileri gideceğini sanmıyorum. Zira bunun olması hâlinde henüz yeni yeni iyileşmeye başlayan Rus-Türk ilişkilerini- riske atacağını anlıyor" dedi.

"Türk Cumhurbaşkanı pihyanoyu ayna anda birkaç kişiyle çalmaya çalışıyor"

"Fakat söz dediğiniz de her zaman içi boş sesler değildir. Böylelikle Türkiye'yle olan ilişkilerimizin belirli sınırları olduğu ve pek çok koşula bağlı oldukları bir kez daha doğrulanmış oldu" vurgusunu yapan Klintseviç, şunları söyledi: "Türk Cumhurbaşkanı bir piyanoyu aynı anda birkaç kişiyle çalmaya çalışıyor izlenimi bırakıyor. Eminim ki Rus Dışişleri bunu dikkate almış ve gerekli çıkarımları yapmıştır."

 

 

cumhurbaşkanı erdoğan rusya bm Ukranya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor