Nedim Şener ODA TV davasında konuştu: Tiyatroya hoşgeldiniz

Bugün görülen ODA TV Davası'nda davanın sanıklarından olan gazeteci Ahmet Şık, cemaate her türlü desteği veren Tayyip Erdoğan’ın da yargılanması gerektiğini söyledi.

Nedim Şener ODA TV davasında konuştu: Tiyatroya hoşgeldiniz
Nedim Şener ODA TV davasında konuştu: Tiyatroya hoşgeldiniz
moyo

Bugün görülen ODA TV Davası'nda davanın sanıklarından olan gazeteci Ahmet Şık, cemaate her türlü desteği veren Tayyip Erdoğan’ın da yargılanması gerektiğini söyledi

Dava 24 Ekim'e ertelendi

Oda TV Davası’na İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Davanın eski savcısı ve hakimlerinin Cemaat operasyonları sonrasında tutuklu ya da firari olduğu davada, yeni atanan savcı ani bir biçimde göreve atandığını söyledi. Savcı  dava dosyası hakkında yeterli bilgisi olmadığını ifade etti ve mütalaa için kendisine ek süre verilmesini istedi. Savcının talebi üzerine mahkeme heyeti davayı 24 Ekim’e erteledi.

Ahmet Şık: Erdoğan yargılanmalı

Davanın sanıklarından gazeteci Ahmet Şık ise söz alarak, soruşturmayı yürüten Gülen Cemaati mensubu polis, hakim ve savcıların tutuklu ya da kaçak olduğunu cemaate her türlü desteği veren Tayyip Erdoğan’ın da yargılanması gerektiğini söyledi.

Ahmet Şık ile avukatı Can Atalay ise görüşünde ve ifadelerinin tutanaklara geçirilmesinde ısrarcı oldu. Yaşanan tartışmanın ardından Erdoğan hakkındaki sözler de tutanağa geçirildi.

“Yargıtay'a Erdoğan hakim gönderiyor"

Bu tartışma sonrasında davanın bir diğer sanığı Prof. Dr. Yalçın Küçük söz aldı. Alaylı bir hukukçu olduğunu söyleyen Yalçın Küçük, kendisini yargılayan hakimlerin Yargıtay’a gittiğini hatırlattıktan sonra, “Eskiden Yargıtay’a ben hakim gönderirdim. Şimdi beni aştı. Tayyip Bey gönderiyor” dedi.

1959 yılında da yargılandığını gösteren gazete kupürlerini sunan Yalçın Küçük, “Darbe teşebbüsü diyorsunuz, darbe olmuş gibi yönetiyorsunuz. Böyle şey olmaz. Öğrenciliğimde de 1 numaraydım. Bu davalarda da hep 1 numara sanığım” dedi.

“Tiyatroya hoşgeldiniz"

Davanın sanıklarından Coşkun Musluk dava sürecinde yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekti. Davadaki dijital dosyalarla hukuken yargılama yapılamayacağını söyleyen Musluk, 5 seneyi aşan yargılamanın artık sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Dava sanıklarından gazeteci Nedim Şener ise davanın ilk günü “Tiyatroya hoşgeldiniz” dediğini hatırlattı, “Bu tiyatroya son verin” dedi.

ahmet şık nedim şener oda tv davası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı