Türkiye, Rus hacker’ların hedefinde

Dünyanın önemli kabul edilen bir anti virüs ve güvenlik yazılımı üreticisinin Türkiye için uyarıda bulunduğu açıklandı. Güvenlik şirketi, ünlü Rus siber casus grubu Paw Storm’un hedefinde Türkiye'nin olduğunu açıkladı.

Türkiye, Rus hacker’ların hedefinde
Türkiye, Rus hacker’ların hedefinde

Haber: İlker Ahmet Yıldız

 

Söz konusu güvenlik şirketinin hazırladığı rapora göre, Rus siber casus grubu Paw Storm'un hedef ülkeler listesine Türkiye'yi de dâhil ettiği bildirildi. Çoğunlukla politik amaçlarla eylemlerde bulunan Paw Storm grubu, dünya üzerindeki birçok ülkenin hükümet kurumlarını hedef alıyor.

 

Paw Storm grubunun dünya genelinde gerçekleştirdiği birçok hükumet kanallarının yanında, güvenlik güçleri, basın kuruluşları, gazetecileri ve diplomatları hedef aldığı bildiriliyor. Türkiye'nin hedef ülkeler listesine alınmasının nedeni olarak ise, Suriye ile ilgili olarak anlaşmazlık yaşadığı Rusya'nın savaş uçağının düşürülmüş olması göstermekle birlikte, Şubat ayı içerisinde bazı devlet kurumlarına da saldırıda bulunulduğu açıklandı.

 

Grubun daha önce gerçekleştirdiği saldırılarda NATO askeri merkezleri, Beyaz Saray, Polonya hükumeti ve Suriye savaşındaki bazı gruplar hedef alınmıştı. Bütün hedeflerin ortak noktasının ise; Rusya Federasyonu hakkında olumsuz açıklama ve eylemlerde bulunmuş olmaları olarak gösteriliyor. Çünkü yapılan saldırıların bu açıklama ve eylemlerin hemen arkasından gerçekleştirilmiş olması dikkati çekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage