"Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz"

AB Bakanı Volkan Bozkır, AB ile vize serbestisi görüşmelerine ilişkin olarak, "Cumhubaşkanımız direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz" dedi.

AB Bakanı Volkan Bozkır, AB ile vize serbestisi görüşmelerine ilişkin olarak, "Bundan sonraki süreçte Cumhubaşkanımız direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz" dedi. "Terörle Mücadele Kanunu'nunda değişiklik yapmayacağız" açıklamasını yineleyen Bozkır, "Dolayısıyla Avrupa Komisyonu'nun buna açıklık getirmesini, yanlış bir anlayışı düzeltmesi gerekir" ifadesini kullandı.

Stasbourg'ta konuşan Bakan Bozkır'ın açıklaması şöyle:

Vizenin kalkmaması pahasına Terörle Mücadele Kanunu'nunda değişiklik yapmayacağız. Dolayısıyla Avrupa Komisyonu'nun buna açıklık getirmesini, yanlış bir anlayışı düzeltmesi gerekir. Biz son ana kadar bu çabalarımızı sürdüreceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Ekim ayında başlattığı bu çok önemli sürecin inkıtaya uğramaması için çalışacağız. Bütün partnerlerin sorumluluk üstlenerek Türkiye'ye yardımcı olmaları gerekmektedir. Cuma günü son bir değerlendirme yapacağım. Türkiye'ye dönüşümde hükümetimiz ve sayın Cumhurbaşkanımızla buradaki tabloyu bundan sonra giderilebilecekleri konuşacağız ve Cumhubaşkanımız direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz.

T24

Volkan bozkır AB Vize muafiyeti stasbourg terörle mücadele
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage