Davutoğlu'nun son misafirleri

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde son misafirlerini ağırladı. Davutoğlu: "Gençliği son misafirlerim olarak ağırlamaktan onur duyuyorum" dedi.

Davutoğlu'nun son misafirleri
Davutoğlu'nun son misafirleri
moyo

Başbakan Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'la birlikte Türkiye'nin 81 ilinden gelen temsilci gençleri Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Gençlerle bugünkü buluşmasının çok anlamlı olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Bu benim için çok anlamlı bir buluşma. Çünkü herhalde takip ediyorsunuzdur faaliyetlerimizi. Başbakanlık dönemimde de daha önce de ne kadar ne kadar sıkıntılı günlerden geçiyor olsak bile gençlerle bir araya geldiğimde hepsini unutuyorum" ifadelerini kullandı.

'DÜNYAYI TAKİP EDİN' TAVSİYESİ

Gençlere dünyayı takip etmeleri ve insanlığın dertleriyle ilgilenmeleri konusunda tavsiyede bulunan Davutoğlu, "Ankara'da olabilirsiniz, Çorum'da, Hakkari'de olabilirsiniz; fakat bugünkü imkanlar sizin bütün dünyayı takip etmenizi mümkün kılıyor. Takip edin ve insanlığın dertleriyle ilgilenin. Özetle bizim arzu ettiğimiz gençlik profili; psikolojik olarak sağlam bir özgüvene sahip, ahlaki değerleri son nefesine kadar savunan, güçlü bir insanlık ve medeniyet müktesebatını benimsemiş olan, yaptığı işi ve mesleği en iyi şekilde yapan, bu ülkeye aidiyetinden sadece ve sadece onur duyan ve insanlığın bütün sorunlarıyla ilgilenebilecek kadar da gönlü, ufku, zihni açık bir gençlik istiyoruz" diye konuştu.


"GENÇLİĞİ SON MİSAFİRLERİM OLARAK AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYUYORUM"

Türkiye'nin 81 ilinden gelen gençlere Çankaya Köşkü'nün son misafiri olduklarını hatırlatan Davutoğlu, "Ben bu gençliği bugün Çankaya'da son misafirlerim olarak ağırlamaktan büyük onur duyuyorum. İnşallah sizler çok daha güzel günlerde Türkiye'nin geleceğini inşa eden bir nesil olacaksınız" dedi. Başbakan Davutoğlu, 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sözleriyle kendisine ilgi gösteren gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK:DHA

DAVUTOĞLU BAŞBAKAN ÇANKAYA KÖŞKÜ SON MİSAFİRLER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor