Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aileler, Bakan Soylu’ya başsağlığı diledi

Çocukları terör örgütü pkk tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 558 gündür hdp diyarbakrı il binası önünde evlat nöbeti tutan aileler, içişleri bakanı.

Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aileler, Bakan Soylu’ya başsağlığı diledi
Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aileler, Bakan Soylu’ya başsağlığı diledi
moyo

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 558 gündür HDP Diyarbakrı il binası önünde evlat nöbeti tutan aileler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu'nun 75 yaşında, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinden dolayı başsağlığı diledi.

“Bakan Soylu'nun annesinin vefatından dolayı çok üzüntü duyduk”

Oğlu Özakan'ın terör örgütü PKK tarafından kaçırılan baba Süleyman Aydın, Bakan Soylu'nun annesinin vefatından dolayı çok üzüntü duyduklarını belirterek, “Bugün çok üzüntülüyüz ve uzun süredir tedavi gören İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu'nun vefat haberini duyduk. Eylemin ilk gününden bakanımız her zaman yanımızdaydı. Bizlere büyük bir destek verdi. Bizler anne ve babalar olarak çok üzüntülüyüz. Bakanımızın annesine Allah'tan rahmet, bakanımıza da sabırlar diliyoruz. Annesi böylesi yiğit bir evlat doğurduğu için minnettarız. Allah Bakanımızı hiçbir zaman başımızdan eksik etmesin. Bakanımız vatanı, milletti ve devleti için büyük bir mücadele vermektedir. Burada bulunan ailelerin 24'ünün evladını o zalimlerin elinden kurtardı. Bakanımızı ve Cumhurbaşkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin. Evlat nöbeti tutan anne ve babalar olarak bakanımıza sabır, annesine rahmet diliyoruz” dedi.

“Bakanımızın acısı bizim acımızdır”

Oğlu Ramazan'ın terör örgütü PKK tarafından kaçırılan anne Mevlüde Üçdağ da, “Bakanımız Süleyman Soylu'nun annesinin vefatından dolayı çok üzgünüz. Allah mekanını cennet etsin ve bakanımıza sabır diliyoruz. Bakanımızın acısı bizim acımızdır. Allah bakanımızın annesinin mekanını cennet eylesin. Bakanımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz” diye konuştu.

Sedat Irmak - Rıdvan Kılıç
 

İLGİLİ HABER
Bakan Soyluya taziye ziyaretleri Bakan Soylu’ya taziye ziyaretleri
İLGİLİ HABER
İçişleri Bakanı Soylunun annesi vefat etti İçişleri Bakanı Soylu'nun annesi vefat etti
İLGİLİ HABER
İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan, Süleyman Soyluya baş sağlığı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan, Süleyman Soylu’ya baş sağlığı
İLGİLİ HABER
Bakan Soylu babası ile birlikte hastaneye geldi Bakan Soylu babası ile birlikte hastaneye geldi
haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı