Uluslararası 6.Gençlik Filmleri Festivali
Begüm Kılıç

Uluslararası 6.Gençlik Filmleri Festivali

Uluslararası 6. Gençlik Filmleri Festivali' nin İTÜ Taşkışla'daki gösterimine katıldım. Buna katılmama en büyük sebep ise yakın arkadaşım Ersin Sel'in Adar filminin gösterimi ve ardından söyleşisinin olmasıydı.

Adar filminden önce 2 kısa film izledik. Biri daha çok animasyon gibiydi ve adı Tetrist'ti. Sondaki "ist" ise İstanbul un kısaltılmış halinden kaynaklanıyor. Film bildiğimiz  tetris oyunu gibi ve çalınan müziklerde İstanbul'un havasını yansıtan muziklerdi. Film çok çarpıcı olmasa da açıkçası ben beğendim, filmin biraz çarpık kentleşmeyi eleştiren bir tavrı vardı. Diğer izlediğimiz film ise çekimleri açısından çok kaliteliydi. Özellikle ışık kullanımına bayıldım. Oyuncular da çok profesyonel duruyordu. Edifice olan bu film, yönetmeni kadın olduğu için de ayrı bir hoşuma gitti.

Gelelim Adar'a. Adar başrol bakımından doğru bir tercih olmuş. Masum ve çekingen tavrı olan Adar'ın filme katkısı çok büyük. Yönetmenimiz Ersin'in ise film boyunca yapmış olduğu gizem ve çarpıcı son filmin en beğendiğim özelliği oldu. Kendimce bazı yanlışlar da var tabi. Filmin bir sahnesindeki bir dedenin Adar'la olan konuşması çok hoşuma gitmedi. Burda Ersin, dedenin yapay oyunculuğuna maalesef maruz kalmış. Filmin sonunda ise gösterilen kağıtta hiç yazı olmamasını isterdim ama Adar'ın kendince yazdığı yazı da güzeldi. Onun dışında çekimler renkler gayet başarılıydı. Filmin içinde bazı imgeler de vardı. Bunları açıklamak istemiyorum olur da izlerseniz bir gün büyüsü bozulmasın. Sonuç olarak Adar başarılı bir iş olmuş ve filmin de müziğini ayrıca beğendiğimi belirtmek isterim. Ersin Sel'in ilerde adını duyacağız gibime geliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı