Cafe de Kedi
Begüm Kılıç

Cafe de Kedi

Türkye'de ki tek kedi cafe olan Cafe de Kedi'ye gittim. Eskişehir'de olan bu güzel kafenin güzel insanlarını öncelikle tebrik ediyorum. Maddi manevi büyük bir sorumluluk almışlar. Kafeye ilk gittiğimizde kapıda güzel bir yazı ile karşılaştık. "Maalesef burası hayalinizdeki o aşk kafesi değil. Çünkü burada öpüşmek, koklaşmak, kimse yokmuş gibi davranmak zinhar yasaktır! Bu şekilde davrananlar ivedilikle uyarılır! Burada geçerli tek aşk vardır; o da KEDİ. "

İçeri girdiğimizde birbirinden tatlı kediler bizi karşıladı. Kafedeki  kedilere özel tasarlanmış ve çok güzel görünüyordu. Onlar için merdivenler,oyuncaklar,sepetler vardı. Kediler için hem güvenli hem de onların özgürlüğüne uygun olarak tasarlanmış bir yerdi. Bizi çok samimi karşılayan Didem Hanım ve Gülşah Hanım la ufak bir sohbet ettikten sonra vegan kahvaltı istedik. İtiraf etmeliyim ki hayatımda ilk defa vegan kahvaltı yapmış oldum. Kedi sayısı fazla olduğu için de yemek yerini ayırmışlar ve kahvaltımızı da orda yaptık. Bir vegan kahvaltı bu kadar lezzetli olabilirdi. Biraz tereddütlerim vardı vegan kahvaltı nasıl olabilir ?diye... Ama hem doyurucu hem de çok lezzetli bir kahvaltı yapmış olduk.

Kahvaltımızı yapmış olduktan sonra kafenin açık alanında oturduk orası da kedilerin meğerse keyif yeri olmuş. Tasarımı açısından gerçekten de bir Kedi Kafe atmosferi vardı.Kediler her yerde istedikleri şekilde tabir yerindeyse keyif çatıyorlardı.

Kafenin içinde de kafeye katkı amaçlı bazı eşyalar satılıyordu. Hepsi de birbirinden güzel ve kedişliydi. Hepsini teker teker inceledim. Çok hoşuma gitti.Tam benlikti  diyebilirim.

Kafenin içindeki kanepeler, sehpalar, tablolar hepsi mi güzel olur. Tek kelimeyle bayıldım... Eskişehir'e gelirseniz mutlaka buraya uğramalısınız yoksa çok şey kaybedersiniz.

Son olarak kafe sahipleri tam bir gerçek hayvan severler. Burdan kazandıkları parayla sokak hayvanlarını besliyorlar ve verdikleri mesaj çok güzel. Kafeden çıkarken bazı tablolar görüyorsunuz tablolarda "Kürk CİNAYETTİR!" "HAYVANLAR DENEK DEĞİLDİR " "KISIRLAŞTIR, AŞILAT,  YAŞAT..." gibi yazılar vardı. Burdan ayrılırken üzüldüm ve bana hatıra olsun diye çok cüzi rakama sattıkları kendi kedilerinin fotoğrafları olduğu kitap ayracı aldım. Bir gün yolunuz Eskişehir'e düşerse Cafe de Kedi nin güzel insanlarını ve kedilerini görmeden gitmeyiniz. Yaşasın güzel insanlar yaşasın gerçek  hayvan severler!

Dipnot:Kafe aşırı hijyenik hiçbir şekilde kedilerin fazlalığı sizi korkutmasın tuvaletleri evinizdeki tuvaletlerden farksız ve itiraf etmeliyim ki tuvaletlerindeki tasarıma bile özen göstermişler tuvalete giderken ünlü kadınların kedileriyle olan fotoğrafları dikkat çekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı
NATO'dan Rusya'ya Sert Uyarı