Reklam
Hakim 5 yaşındaki kızın davası için Pamuk Prenses'e dönüştü
Reklam

Hakim 5 yaşındaki kızın davası için Pamuk Prenses'e dönüştü

Amerika Birleşik Devletlerinin Michigan eyaletinde 2 yıldır koruyucu aile ile yaşayan 5 yaşındaki küçük kızın velayet davasına hakim Pamuk Prenses kostümü ile geldi.

DÜNYA - 2016-06-20 15:13:23 Bu içerik 3478 kez okundu.

Mahkemelerin bugüne kadar olan sıkıcı, kasvetli ve korkutucu havası Amerika Birleşik Devletlerinin Michigan eyaletinde 2 yıldan bu yana koruyucu aile ile yaşayan 5 yaşındaki Danielle Koning'in velayet davası için değiştirildi. Danielle'den sorumlu Sosyal Güvenlik uzmanı Laura Mitchell'in aklına gelen fikir ile mahkeme salonunda bulunacak olan herkesin bir masal kahramanının kostümünü giymesi kararlaştırıldı. Bir çok çizgi film karakteri kostümü giyen kadının duruşma salonuna girmesiyle sevinci gözlerinden okunan Danielle Koning'in davasına bakan hakim bile pamuk prenses kostümü ile salonda bulunuyordu. Daniel'in zaman zaman kürsüye çıkıp topmakla oynamasına karışmayan yetkililer dava sürecini adeta bir şölene çevirdiler. Duruşmanın sonunda küçük Danielle'in velayeti salonda prens ve prenses kostümü ile bulunan Sarah ve Jim Koning çiftine verildi.

Olay Amerika Birleşik Devletlerinde günün konusu oldu. Yerel medyada ve ulusal medyada fazlasıyla kendisine yer bulan dava sosyal medyanın gündeminden ise hiç düşmedi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER